biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu

Wysłane przez admin 
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
09 kwi 2007 - 22:06:37
Widze po dacie ze to jest troszke stary post no ale...Mój pomysł jest genialny w swej prostocie, zamiast wywalać lub sprzedawać stary pomost z dadaju, trzeba było go przeżucić na kraksy, wydając mały nakład finansowy na farbe, jezioro w środku miasta miało by kolejny atut, niebede wspominał ze przydało by się je wyczyścić z czciny, no ale niewymagajmy zadużo, opuścił bym poziom wody, niewiem po jakiego grzyba go podnoszono, teraz niemożna do okoła jeziora przejść, a było to lubiane miejsce na spacery, no i wracając do starej już inwestycji na zatorzu, płytki chodnikowe można było ułorzyć nad jeziorem, tworząc utwardzone alejki, no ale cóż w takiej miejscowosci jak biskupiec władza niemyśli konkretnie.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
09 kwi 2007 - 23:52:18
co rozumiesz poprzez podwyzszanie poziomu wody lol.....?! nasza plaza jest mala ale czesc mola mogliby polaczycwinking smiley plytki chodnikowe wolalbym pozostawic na zatorzu;]
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
10 kwi 2007 - 19:52:53
Ej człowieku obudź się, 3 lata temu podniesiono poziom wody w kraksach "małych" a płytki podczas remontu zatorza były sprzedawane po 30 groszy za sztuke, zero w tym logiki, mamy jezioro prawie w centrum miasta, zróbmy z niego atrakcje, niemówie o rewelacji no ale zrobić je jak nalerzy.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
11 kwi 2007 - 03:07:20
hmmm o plytkach nie wiedzialem;] nie spytalem sie czy napewno podniesli poziom wody ale w jaki sposob tto zrobili;] prawie w centrum miastawinking smiley? heh
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
11 kwi 2007 - 15:18:57
Jeżeli interesuje Was temat Kraks to polecam lekture i zdjęcia :

[#$%&]

Komentarze mile widziane :-D
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
11 kwi 2007 - 18:51:33
Poziom wody został podniesiony około 1 metr na przepuście łączącym kraksy małe z dórzymi, a w sposub taki ze wstawili tam metalową zapore grubości 2cm, którą przyspawali, przejdź i se zobacz zresztą, jeśli Cie to interesuje. A tak nawiasem mówiąc mam pomysł i wizje na zagospodarowanie całych kraks małych z częścią dórzych.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
12 kwi 2007 - 01:25:36
chcialbym sie przejsc ale niestety nie moge...;]
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
12 kwi 2007 - 08:40:19
Angel666 - to może podziel się z nami swoja koncepcją ?
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
12 kwi 2007 - 11:08:39
Jak jest taka sama jak w sprawie Placu Wolnosci to lepiej nie :>
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
12 kwi 2007 - 13:36:56
bratn - tobie chyba koncepcja pl jak najbardziej pasuje nie?
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
12 kwi 2007 - 16:06:32
Nieprzesadzajmy, zabudowa placu wolności moim zdaniem to jest jeden wielki niewypał, a wizją moge się podfziuelić, tylko musze ją spisać, więc spodziewajcie się jej niedługo.
>M<
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
29 maj 2007 - 14:26:39
oczekujemy w napieciu

______________________________________________
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
02 cze 2007 - 16:00:53
>M< Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> oczekujemy w napieciu


A w Lidzbarku Warmińskim wzięto się z wody geotermalne. TO TAK TYLKO KU PRZYPOMNIENIU TEMATU-bo Unia pieniądze rozdaje!!!.Zechce "siem" tam komu za to zabrać w końcu?!.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
14 cze 2007 - 12:30:27
No i pomost już jest /inni nazywają to dumnie molem/.Pal licho .Jak zawał tak zwał grunt ,że W KOńCU JEST!!! /długo go budowali,że zacytuję tu PEłNE przemówienie Kiwaczka-"Budowaliśmy ,budowaliśmy,aż wybudowaliśmy-huraaaaa!!!"!!!/.Teraz przydało by się zrobić /jak już wcześniej zapodano/ wyciąg dla nart wodnych / przydatne do nauki ślizgów na n.w,skakania na kajtach{bo do latania to jeszcze im daleko!},akrobatyce na n.w,skoków, itp. sportów wodnych/.
Molo molem ale teraz warto by pomyśleć by z tego mola można było zobaczyć /oprócz kaczek na wodzie/. Na przeciw jest dogodnie położona wyspa na której to można /niskim nakładem/ zainstalować jedną z wież/słupów do zaczepu liny,druga wieża/słup na wysokości np. prawego przyczółka mola, a trzecia na wysokości /i tam proponuję start i operatorownia wyciągu -zacienienie /antyudarowo dla sportowców/za lewym przyczółkiem mola ,na cyplu pomiędzy dzrzewami. Gotowe projekty są dostępne.Należy je tylko adoptować do lokalnych warunków. Sezon dla takiego "ustrojstwa" to od puszczenia kry na jeziorze do ścięcia krą jeziora ponownie/a kto wie ,może i na lodzie się coś wymyśli?/.Czyli lepiej niż dla wyciągu narciarskiego /śnieżnego/. Chętnych nie będzie brakowało /położenie w pobliżu Olsztyna gwarantuje pełne wykorzystanie-obłożenie w sezonie-prawie 200tys ludków!/.A myślę,że to byłby jeden z najdłuższych wyciągów tego typu w Europie!!! Tak więc można by się pokusić o wykonanie przy okazji trybuna-podwyższenie do oglądania zawodów,treningów/tu proponuję po prawej stronie na wysokości prawego przyczółka skierowane widownią do boiska piłki plażowej /też w przydzłości mogły by się rozgrywać poważniejsze zawody -może równolegle z innymi wodnymi sportani?/,drugą trubunę-widownię po lewej stronie boiska ze skosem--widowni na jezioro w stronę wyspy /lub tylko prawa widownia a reszta pod zieloną trawkę dla plażowiczów. Żeglarze i wędkarze niech się nie martwią za wyspą można spokojnie przecież przepływać w stronę Kojtryn -Nasy. Koszty nie duże ,a zyski ogromnie!Kaczek na wodzie to ludziska się już naoglądali.Trzeba im dać coś co ich na dłużej ,liczniej i cześciej przyciągnie. Stronę jeziora na Nasy i Kojtryny zarezerwowac dla spokojnego łowienia rybek i żeglugi jachtowej. Części zasadniczą jeziora /od Rukławek przez Najdymowo do Wilim/ oznaczyć jako rekreacyjną czyli dostepną dla wszystkich sportów wodnych /w tym i skuterów-potrzebują przestrzeni!/. Polecam ten projekt. /pieniądze - Unijne-nawet do 100%!!!/.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
14 cze 2007 - 13:29:10
Czyli w jednym zdaniu- amfiteatr ze sceną : na pierwszym planie -boisko do plażówki;dalej brodzik i molo ;dalej jezioro i wyspa.

a pod tym adresem [picasaweb.google.pl] dla lepszego zobrazowani proszę oglądnąć jak to wygląda w rzeczywistości oraz fotki z perspektywą na jezoro,plażę i wyspę /jesienne/.

Jak słyszałem dziś rano cyt: "potrzebna jest do tego wola polityczna w Urzędzie". Oby się taka wola wydarzyła. Życzmy sobie tego wszyscy.Pozdrawiam.L"F"W.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
14 cze 2007 - 14:05:20
A I JESZCZE JEDNO! Wielkich wykopalisk przy montażu i budowie wyciągu nie potrzeba.Praktycznie plażowicze nie powinni widzieć i wiedzieć kiedy zakończą się prace.Cypelek startowiska odgrodzić estetycznym 2,5m parkanikiem i spokojnie sobie montować budę i
całą resztę operatorowni,silnikowni i startuowiska/. Spawania itp. prace zrobić poza plażą.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
16 lip 2007 - 23:40:39
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
27 lip 2007 - 22:40:15
Kraksy musza byc jakos zagospodarowane.Nie da sie obejsc tego tematu bo jezeli miasto ma sie w jakikolwiek sposob rozwinac turystycznie to brudne i zaniedbane jezioro w miescie bedzie antyreklama.Deptak to podstawa.W Biskupcu nie ma gdzie isc na romantyczny spacer.Taka potrzebe ma i mlody i stary.W mazurskich miejscowosciach to standard.

Pomysl z nartami wodnymi jest super.Ostatnio mialam okazje uczestniczyc w takiej zabawie i wciaga to strasznie.Kto raz sprobowal chce jeszcze raz.Prosta sprawa! Nie potrzeba duzo miejsca bo mozna jezdzic w kolko.Wyciag,barak z wypozyczalnia nart i pianek i mozna z tego korzystac juz od kwietnia do pazdziernika nawet przy kiepskiej pogodzie.Zabawa i tak jest wysmienita a pianka grzeje.Jezioro zarobiloby na siebie!

Inny temat:teren miedzy stadionem i rzeka.Ktos rzucil propozycje zeby to wykorzystac rowniez na sportowo.Ok,super dla mnie!Co powiecie na wrotki? Basen jest ciezej utrzymac na poziomie.Proponuje ladny podluzny budynek,dobry parkiet w srodku,wrotki do wypozyczania i juz.Na weekend dyskoteka na wrotkach,troche reklamy.Inne miasta tego nie maja-to oryginalny pomysl.Wiekszosc mlodziakow ma rolki w szafie i nie bardzo gdzie sie na nich wyszalec.

Pozdrawiam!
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
28 lip 2007 - 07:16:01
mysle ze biskupiec to za male miasto by wyskoczyc z taka inwestycja jaka jest dyskoteka na wrotkach...nie wyobrazam sobie ludzi przyjezdzajacych z olsztyna z wrotkami pod pacha;] ale pomysl znakomity;] w Olsztynie jak najbardziej;]
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
27 sie 2007 - 14:58:19
malymi kroczkami do sukcesu.
Jak ostatnio szedlem zauwazylem czarna sciane w parku, dwie lampy niedzilaja od kilku tygodni jak nie miesiecy!od barierek przy dymerce do mostka na strumyku!
Bedac wieczorem na placu zabaw w parku, wpadl mi genialny pomysl(dzieki budzikowi) fajnie jest posiedziec w parku przy spokojnej muzyce ze znajomymi i przy piwkusmiling smiley taka knajpke(soezonowa) z dobrym naglosnieniem na park powinna byc gdzie dymerka plynie rowno z ziemia (koło garazy), wyrownać chodnik w parku ktory by z czasem przeszedl w deptak na kraksianke, na ktorej tez bybyły diwe knjpki(na plazy sezonowa) i na wyspie moze calo roczny.
Tak bysmy miejscowych zaktywizowali by chodzili i niewstydzili pokazywac miasta znajomym, ktorzy by robili reklame (droga pantoflowa) pożniej zaczac wielkie projekty, miedzy stadionem a ulica 1 maja.mostki kawejki.
Impreza ktora by miala rozslawic Biskupiec powina odbywac sie w najblizszym sasiectwie pikniku cuntry. B-c powinnien zainwestowac w zaplecze noclegowe i wykorzystac polozenie jakie mamy.. wszedzie odnas jest bliskosmiling smiley - hasło ktore bedzie charkteryzowalo zmiany w bc jak bede burministrzemsmiling smiley

P.S
zastrzegam prawo sobie do tego hasla
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
11 lis 2007 - 20:56:44
a ja tam uwazam ze u nas nie co rozslawiacsad smiley najchetniej bym sie stad wyprowadzila
>M<
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
13 lis 2007 - 11:25:01
to zrob to.
nic prostszego winking smiley

______________________________________________
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
14 lis 2007 - 14:32:00
Kiedy ma się 15 lat, rodzice mogą się troszkę wkurzyć...
Ale przejdzie im!
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
22 gru 2007 - 08:38:47
swoja droga gdyby wpisow bylo tyle co ogladniec pomyslow byloby wiecej...
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
20 sty 2008 - 22:39:34
lena15-> najlepiej nieangazowac sie tylko czekac na gotowe prawda?
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
19 maj 2008 - 08:32:43
Poki co trwaja prace na slonecznym brzegu. Jest juz otwarty bar Szanta centralnie przed jeziorem, w tle leca szanty. Sa miejsca do siedzenia pod parasolami tak wiec miejsce na lato bedzie extra. Ceny sa o wiele nizsze niz zawsze to bylo w sklepie obok. Postaram sie umiescic kilka zdjec jak tam pojade. Poki co polecam aby wszysycy zainteresowani tam pojechali i zobaczyli jak to wyglada.
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
10 mar 2009 - 09:31:31
Od ostatniego wpisu minie niedługo 10 miesięcy i nic...Społeczność biskupiecka jest nieco ospała,co z przykrością stwierdzam.W Biskupcu spędziłam najpiękniejsze lata mojego życia i wiem,że wart jest lepszego losu.Dawno w Biskupcu nie mieszkam,ale jest tam moja rodzina i często przyjeżdżam,jest bliski mojemu sercu.Chciałabym,aby była w nim jakaś znacząca dla miasta atrakcja turystyczna,może muzeum lub izba pamięci,przecież z Biskupcem związanych było wielu znanych ludzi.Przy tym mogłaby być jakaś miła kafejka,sklepik z pocztówkami i regionalnymi wyrobami artystycznymi,żeby to było blisko siebie.Przed obiektem tzw.ogródek z chłodnymi napojami,lodami itp,a może też mini plac zabaw dla znudzonych maluchów,kiedy dorośli zwiedzają.Może takie perspektywy otworzą się przy okazji prac na Placu Wolności,kto wie? Ja wiem,że to trudne,ale trzeba mieć nadzieję,że znajdą się aktywni i mądrzy ludzie,którzy znajdą wiele pomysłow na ożywienie atmosfery Biskupca.Słoneczny Brzeg jest piękny,ale Biskupiec mógłby się stać "słoneczną przystanią"z różnymi atrakcjami przed dotarciem nad Dadaj...Pozdrawiam wszystkich miłośników Biskupca! Teresa
Re: Twój pomysł na rozwój turystyki w Biskupcu
02 mar 2010 - 21:21:51
Od mojego ostatniego wpisu - cisza... Ja wiem, że niełatwo wpaść na dobry pomysł; co zrobić, aby Biskupiec był bardziej atrakcyjny dla tyrystów, a może także dla samych mieszkańców ? Kilkoro państwa już wcześniej dawało świetne propozycje, może kiedyś ktoś je spożytkuje... Ja od siebie jeszcze dodam, że fajnie by było pójść w sobotę wieczorem do lokalu na dancing - np. w stylu lat 60-tych, oczywiście z muzyką z tamtych lat, a było tego wiele, choćby utwory Beatlesów, Rolingstonsów, Animalsów, The Platers, Elvisa Presleya, Connie Francis, Dalidy, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Paul-a Anki, Czerwonych Gitar, Niemena i wielu, wielu innych.... Tamte dancingi miały swój niepowtarzalny klimat i sądzę, że i teraz miałyby powodzenie.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.