biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

Katyń, jak zły sen...

Wysłane przez Teresa 
Katyń, jak zły sen...
13 kwi 2010 - 13:29:51
W tak tragicznej chwili dla nas - Polaków, łączę się ze Wszystkimi w bólu i zadumie... Życie jeszcze raz dopisało bolesny rozdział do dziejów naszego Narodu, ziemia katyńska jeszcze raz pochłonęła nowe Ofiary...
Cześć Ich Pamięci !
Re: Katyń, jak zły sen...
13 kwi 2010 - 21:01:54
Re: Katyń, jak zły sen...
15 kwi 2010 - 11:13:42
Dziękuję "pchełko26", dowiedziałam się, że Pan Aleksander Szczygło jest - tak jak ja - z Warmii, a będzie pochowany w Węgoju. Pozdrawiam...
Re: Katyń, jak zły sen...
15 kwi 2010 - 15:53:05
Teraz to już nie wiadomo...
[olsztyn.wm.pl]
Re: Katyń, jak zły sen...
18 kwi 2010 - 22:30:48
Rzeczywiście, nie wiadomo... Szkoda, że niektóre komentarze są żenujące. Myślę, że Ś.P. Aleksander Szczygło nie zasłużył sobie na spory w sprawie pochówku. Cześć Jego pamięci !
Re: Katyń, jak zły sen...
23 kwi 2010 - 18:44:40
Mimo wszystko dziwne jest dla mnie miejsce pochowku prezydenta...
Re: Katyń, jak zły sen...
29 kwi 2010 - 17:01:18
Kaplica Katyńska, jak ją teraz zwą, jest miejscem symbolicznym naszej tragicznej historii pomordowania naszych oficerów, jak też elit wszystkich profesji ówczesnej Polski. Długo nie wolno było o tym mówić, nawet po 89 roku nieliczni ośmielali sie walczyć o prawdę. Prezydent Lech Kaczyński od początku swego urzędowania o tę prawdę walczył i starał się o skłonienie Rosjan do otwarcia archiwów, żeby można wrócić rodzinom zamordowanych - pamięć o nich oraz ich rehabilitację. Los chciał, że równo 70 lat po zbrodni stał się ten tragiczny wypadek, który pochłonął nowe ofiary... Prezydent został pochowany tam, jako jedna z ofiar tego tragicznego lotu, ale też jako Ten, który zrobił ogromnie dużo dla sprawy Katynia. Obok sarkofagu ma być tablica ze wszystkimi nazwiskami poległych osób, jak też przeniesiona urna z ziemią z Katynia, która była - wraz z tablicą w innej krypcie. Historia zatoczyła koło i będzie to upamiętniać Kaplica Katyńska - na zawsze...
Re: Katyń, jak zły sen...
04 maj 2010 - 00:01:06
Mimo wszystko dziwne jest dla mnie miejsce pochowku prezydenta...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.