Jesteś tu:Informacje / Gospodarka / Prezentacja projektu "Wilimy Park"

Prezentacja projektu "Wilimy Park"


Wstawiony przez admin 10 październik 2008

Prezentacja projektu "Wilimy Park"

W dniu 07.10.2008r. w Urzędzie Miejskim w Biskupcu odbyła się prezentacja szczegółowego planu realizacji inwestycji pn. "Wilimy Park".

Celem spotkania było przedstawienie Mieszkańcom obecnego, zgodnego z planem zagospodarowania przestrzennego, stanu inwestycji po zakończeniu jej drugiego etapu. Podczas prezentacji przedstawiono projekty: kompleksów wypoczynkowo - sportowych, hoteli, basenów, restauracji, kompleksów handlowych oraz ponad 500 domków z widokiem na jezioro Dadaj. Można było również zobaczyć, jak w ciekawy sposób pod dach zostaną wprowadzone egzotyczne tereny. Obiekty które powstaną dzięki specjalistom z dziedziny architektury krajobrazu zostaną wkomponowane w istniejącą zieleń i linię brzegową jeziora, uwypuklając charakter i piękno naszego terenu. Projekt wzorowany jest na już istniejących tego typu miejscach w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Będzie przeznaczony do wypoczynku około 200 000 turystów rocznie na powierzchni 52 ha. Całość inwestycji szacowana jest na 300 000 000 zł. Przygotowanie wstępnego projektu kosztowało Inwestora ponad 3 000 000 zł. W chwili obecnej pozyskiwani są inwestorzy i tworzony jest biznes plan. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2013 r.

Równolegle do tego przedsięwzięcia trwają prace projektowe nad rozbudową pobliskiego lotniska w Szymanach koło Szczytna, co z pewnością sprzyja inwestycjom na naszym terenie. Realizacja "Wilimy Park" niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w Gminie Biskupiec i znacząco wpłynie na uatrakcyjnienie naszej oferty turystycznej.

Źródło: biskupiec.pl
Portret użytkownika Juli

a kto robił projekt ? nasi architekci krajobrazu czy "obcy" ?

Reklama


Tłumaczenia