Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Sekrety rodzinne

Sekrety rodzinne


Wstawiony przez admin 30 czerwuec 2004

Sekrety rodzinne

Z rodziną wielopokoleniową po Europie - pod takim tytułem obchodzono tegoroczne dni rodziny w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Festyn przybrał charakter europejski, w związku z naszym niedawnym wejściem do UE, co można było zauważyć w tematyce przygotowanych atrakcji i konkursów.

Ideą całego festynu było zaproszenie do wspólnej zabawy przedstawicieli trzech pokoleń, czyli babć, dziadków i rodziców z dziećmi. Najliczniej zgromadzona rodzina liczyła 7 członków.

Obchody rozpoczęto od zasadzenia rodzinnego drzewka szczęścia, w celu symbolicznego upamiętnienia tego szczególnego dnia. Obowiązki mamy całej szkolnej rodziny przyjęła Elżbieta Niewęgłowska - dyrektor szkoły, natomiast tatą został Jacek Zięba , przewodniczący Rady Rodziców, którzy wspólnie zasadzili trzy drzewka przed szkołą.

Smakosze nie mogli przejść obojętnie obok kawiarenki ze smakołykami, gdzie czekały do spróbowania wypieki charakterystyczne dla państw europejskich.

Dla zgromadzonych rodzin przygotowano wiele konkursów m.in.: "Konkurs o Europie", w którym rodzice wspólnie z dziećmi rozwiązywali szkolny test. Z kolei w konkursie "Sekrety rodzinne" można było sprawdzić wiedzę o swoich najbliższych. Rozegrano również konkurencje sportowe - bieg z jakiem, skoki w workach oraz przeciąganie liny. W przerwach zaprezentowano pokaz mody oraz układy gimnastyczne. Nie zabrakło wspólnego muzykowania i śpiewania. Na terenie szkoły wywieszono liczne prace plastyczne, przygotowane przez uczniów , jak i całe rodziny. Festyn zakończono eurodyskoteką.

Damian Wołejszo

Reklama


Tłumaczenia