Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / "Pola Nadziei" w Biskupcu

"Pola Nadziei" w Biskupcu


Wstawiony przez admin 05 maj 2010

"Pola Nadziei" w Biskupcu

Po raz drugi Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej Św. Łazarza przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei - Polega ona na sadzeniu żonkili jesienią, a wiosną kiedy zakwitną, rozdaje się je przechodniom. W ten sposób przypominamy społeczeństwu o chorych i hospicjum. Nie wszystkie żonkile rozkwitły na czas. Dlatego ważną rolę odegrały papierowe żonkile wykonane przez wychowawczynie z Przedszkola nr 5, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przez Bożenę Staszak i młodzież z Zespołu Szkół.

Dzięki datkom zakupujemy sprzęt niezbędny do funkcjonowania hospicjum i poprawiający jakość życia naszym podopiecznym. Aparat EKG jest efektem ubiegłorocznej akcji. Podczas tegorocznej akcji naszym celem był zakup koncentratora tlenu.

25 kwietnia wolontariusze kwestowali w różnych częściach miasta. Ofiarodawcom wręczali żonkile. W tym samym czasie zorganizowany był Dzień Otwarty naszego Zakładu. Można było porozmawiać z pracownikami, obejrzeć wyposażenie hospicjum w sprzęt dotychczas zgromadzony.
Po odliczeniu kosztów organizacyjnych na konto Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Św. Łazarza w Biskupcu wpłacono 3300 zł. Kwota została przeznaczona na koncentrator tlenu.

Źródło: biskupiec.pl
Portret użytkownika Juli

widziałam ich...zastanawiałam sie o co chodzi :D

Reklama


Tłumaczenia