Jesteś tu:Informacje / Sport / Puchar i srebrne medale dla Biskupca

Puchar i srebrne medale dla Biskupca


Wstawiony przez admin 22 listopad 2008

Puchar i srebrne medale dla Biskupca

Puchar i srebrne medale dla Biskupca w MIĘDZYNARODOWYM Turnieju Pracowników Samorządowych.

V Toruński Międzynarodowy Turniej Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Torunia odbył się 15 i 16 listopada 2008 r. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. W turnieju wzięło udział 15 zespołów reprezentujących: Słowację, Ukrainę, Holandię, Rosję i Polskę.

Reprezentacja Urzędu została zaproszona dzięki dobrej postawie na podobnym turnieju w Ełku w ubiegłym roku, gdzie drużyny z Torunia i Biskupca walczyły o I miejsce. Ubiegłoroczne kontakty zaowocowały udziałem w w/w zawodach.

Zawodnicy pod wodzą Mirosława Wołyńca, Marka Czarnockiego, Marka Świątka i Jacka Czałpińskiego przeszły przez grupę eliminacyjną, jak burza pokonując po kolei: Urząd Marszałkowski w Olsztynie - 1:0, Kaliningrad - 2:1 i Urząd Marszałkowski w Toruniu - 7:2, awansując z I miejsca do grupy Ćwierć finałowej, gdzie spotkali się ponownie z Kaliningradem - 1:0, Włocławkiem - 4:2, Urzędem Miejskim w Toruniu - 1:1 i awansowali do półfinału. Tu spotkali się z ubiegłorocznymi zwycięzcami turnieju - zespołem z Lipna, który pokonali 2:0, a w finale spotkali się po raz trzeci z ekipą z Kaliningradu, tym razem jednak ulegając, po zaciętej walce i piłkarskich szachach.

Tak więc srebrne medale zawisły na szyjach zawodników z Biskupca, oprócz tego uhonorowani zostali okazałym pucharem, Królem Strzelców został Bartek Bogdaniuk, Najlepszym Bramkarzem - Bramkarz z Kaliningradu, Puchar "Fair Play" powędrował na Słowację.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia