Jesteś tu:Informacje / Sport / Regaty na Dadaju

Regaty na Dadaju

Wstawiony przez admin 18 maj 2010

W dniach 8 i 9 maja odbyły się IV regaty o "Puchar Prezesa BTŻ" będące jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem sezonu żeglarskiego 2010.
Na starcie stanęło 10 łódek w tym 3 gości z Olsztyna. Łodzie podzielono na 2 klasy: omega i standard.
W sobotę odbyło się pięć wyścigów dokoła najbliższych wysp. W niedzielę zaplanowano trasę LONG - wokół jeziora Dadaj. Niestety sędzia zakończył wyścig z powodu braku wiatru czyli flauty.
W klasie OMEGA trzy pierwsze miejsca zajęły omegi z Olsztyna (w tym 1i 2 miejsce wywalczyli mistrzowie Polski w tej klasie). Dla żeglarzy z BTŻ cenne były konsultacje z mistrzami po regatach.
W klasie OPEN - łodzie kabinowe, pierwsze miejsce zajęła łódka "Awanturnik" ze sternikiem Szczepanem Kawieckim, drugie łódka "Gosia" ze sternikiem Piotrem Misiakiem (debiut łódki na Dadaju), trzecie łódka "Salina" ze sternikiem Krzysztofem Gzyl.

Źródło: biskupiec.pl