Jesteś tu:Informacje / Styl życia / Z życia gminy - 2002

Z życia gminy - 2002


Wstawiony przez admin 10 lipiec 2002

Po raz kolejny możemy złożyć gratulacje nauczycielom oraz uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu. Kurator Oświaty przyznał tytuł "Primus Inter Pares" za wyróżniające wyniki w nauce absolwentce LO Monice Raszkowskiej.

Klub Ekologiczny "Arnica" prowadzony przez Zofię Łukaszuk-Drążek zdobył nagrodę główną w konkursie "Ekologiczna Kampania w Szkole i w Społeczności Lokalnej". Michał Klepczyński wyróżniony został za uczestnictwo w konkursie "Państwo Prawa i Sprawiedliwości" pod honorowym patronatem Lecha Kaczyńskiego. Zespół Brygada LO z naszego Liceum zajął III miejsce w konkursie Nasza Agenda 21 na stronach www.agenda21.pl. Na ręce Ryszarda Zielińskiego Dyrektora Biskupieckiego Zespołu Szkół wpłynęły gratulacje zakwalifikowania się uczniów: Piotra Kondratowicza oraz Małgorzaty Maliszewskiej do Konkursu Języka Angielskiego Olsztyńskiej Szkoły Biznesu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Członkowie Koła Ekologicznego z SP 3 w Biskupcu informują, iż wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego "Co żyje w trawie?", zorganizowanego dla Szkół Podstawowych Gminy Biskupiec.

Komisja konkursowa w składzie: H Janczewska, Z.Kotynia, E.Niewęgłowska i T.Świątek dokonała oceny i wyboru najlepszych prac. Pod uwagę brano estetykę wykonania, samodzielność, różnorodność technik plastycznych, wkład pracy oraz zgodność z tematyką konkursu. I miejsce w konkursie przyznano Natalia Zaręba z SP3 w Biskupcu.

Natomiast w poszczególnych kategoriach nagrodzono:
W kategorii kl. I-III: I m. A.Szkop Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, II m. R.Biedrzycki i N.Cymerman Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, III m. A.Gibowska Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu.

Wyróżnienia otrzymali: E.Ambroziak, T.Tomasik, P.Woźniak, P.Mikuczyńska, D.Sadowska, M.Jaskulska, E.Perkowska, M.Maścianica ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu oraz O.Kamoda, O.Kandysiak, J.Pacewicz, P.Długiński ze Szkoły Podstawowej w Bredynkach.
W kategorii kl. IV-VI: I m. M.Ślebioda i R.Janaczek Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, II m. E.Kałędek, A.Tańska, M.Sobiszek, M.Dzika - Szkoła Podstawowa w Bredynkach, III m. M.Banaszkiewicz, K.Krakowiak, F.Didjurgejt, M.Sićko - Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu.
Nagrody ufundowali: Urząd Miasta w Biskupcu, "Styropol", "Mardi", Rada Rodziców z SP3, firma "Wienerberger", Apteka "Stara".
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, a ich opiekunom serdecznie dziękujemy za zachęcanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

25 maja 2002r. na majówce rodzinnej w Kobułtach ogłoszono wyniki konkursu na fraszkę ekologiczno-przyrodniczą. W konkursie wzięło udział 88 uczniów szkół podstawowych z gminy Biskupiec. Nadesłano 102 utwory. Cieszymy się, że ogłoszony przez nas konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i zaangażował tak liczną grupę uczniów, nauczycieli i rodziców. Oto wyniki konkursu:

I miejsce
Krzysztof Sylwestrzak SP Kobułty, Dariusz Szymański SP Czerwonka
II miejsce
Marta Banaszkiewicz SP nr 2 Biskupiec, Magda Maścianica SP nr 3 Biskupiec
III miejsce

Kinga Jodko SP nr 2 Biskupiec, Konrad Lompert SP Kobułty
Wyróżnienie: Michał Sićko SP nr 2 Biskupiec, Olga Korzeb SP Kobułty, Klaudiusz Andrzejewski SP Kobułty Patrycja Pawłowska SP Czerwonka
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i upominki.
Organizatorzy konkursu
Urszula Dziąba
Marzena Staszak

29 maja br. rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moja Francja". Spośród 121 prac nadesłanych na konkurs wyróżniona została praca ucznia klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 - Adama Drohomireckiego. Adaś wraz z opiekunką Bożeną Grzejką zaproszeni zostali w dniu 15 czerwca br. do Olsztyna na uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą.

30 maja br. na placu rekreacyjno-sportowym w Biesowie odbył się festyn wiejski. Organizatorami zabawy była Rada Sołecka i Sołtys Biesowa. Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Antoni Parfinowicz Burmistrz Biskupca oraz Ksiądz Karol Święcki.

Podczas festynu można było obejrzeć wystawę malarstwa i rzeźby autorstwa Marcina Zegarowicza oraz Mariusza Iliasiuka. Starsze dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczynią Aliną Radziszewską zorganizowały loterię fantową, z której dochód został przeznaczony na potrzeby świetlicy w Biesowie. Przy dźwiękach muzyki można było spróbować kiełbaski z grilla oraz wypieków.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu imprezy Komisariatowi policji w Biskupcu, OSP w Droszewie, Browarom Warmińskim "Jurand" oraz sponsorom loterii fantowej: P.Marchlewskim, P.Stachowskim, P.Saniewskiej, P.Konarskiej, P.Sądej, P.Jackiewicz, P.Radziszewskiej, P.Zegarowicz, P.Bekieszczuk sklep "Fantazja", P.Brodzik sklep spoż.-przem. w Biesowie, P.Korobczyc sklep warzywny, P.Kondratowiczom sklep ABC, P.Kandulskim zakład zegarmistrzowski, P.Kalkowskiemu sklep z upominkami, P.Chomczyk apteka "Panaceum", P.Rzoska apteka "Stara", P. Małeckiej apteka przy ul. Warszawskiej, P.Głowackim sklep obuwniczy, P.Zapadka sklep tekstylny, P.Stankiewicz sklep kosmetyczny, P.Boguckiej księgarnia, P.Kosek sklep odzieżowy.
Rada sołecka
Sołtys Biesowa

Dobiegają końca prace remontowe przy świetlicy wiejskiej w Botowie. Odmalowano już wnętrze sali, jak i elewację zewnętrzną. Najbardziej zaangażowanymi w pracach remontowych byli: Mariusz Niski, Bohdan i Władysław Błażewicz oraz Cezary Ferenc, którym gorąco dziękujemy, mając nadzieję na dalszą pomoc. Następny etap remontów w Botowie to odnowienie Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.
Przy okazji remontu świetlicy odnowiony został także przystanek autobusowy, bezpośrednio sąsiadujący z salą. Obiekt ten mogliśmy odnowić dzięki farbie, którą podarowała nam Agencja Ochrony Mienia "Pewność" Państwa Prusaczyk. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka mieszkańcy Botowa przygotowali swoim milusińskim ognisko. Dzięki Państwu Annie i Markowi Domin z firmy "Mardi" były pieczone kiełbaski. Na wesoło został rozegrany mecz piłki nożnej: ojcowie kontra synowie. Nie zabrakło gier i zabaw, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Impreza została zakończona dyskoteką w wyremontowanej świetlicy.
Składamy gorące podziękowania Burmistrzowi Biskupca Panu Antoniemu Parfinowiczowi za to, że przychylnym okiem patrzy na nasze poczynania, wspierając nas finansowo.
Sołtys Botowa - Mariusz Woliński
Mieszkańcy Botowa

Źródło: Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu

Reklama


Tłumaczenia