Jesteś tu:Informacje / Styl życia / Turniej paintballowy

Turniej paintballowy


Wstawiony przez admin 20 sierpień 2003

Turniej paintballowy w Biesówku

Rozpoczął się turniej paintbalowy organizowany przez gospodarstwo agroturystyczne we wsi Biesówko. Do turnieju zgłosiło się kilka drużyn, które rozegrały pomiędzy sobą pierwsze zawody. Stoczono pojedynki pomiędzy "ORMO", "TRIADĄ" oraz "STUDENTeam", który prowadzi obecnie w rankingu punktowym.

Rozgrywki toczyły się na specjalnie zbudowanym polu speedballowym - jest to łąka z beczkami i oponami o wymiarach 40 na 50 m. Podczas gry do wykonania były dwa scenariusze, polegające na zdobyciu i doniesieniu flagi do własnej bazy. Flagę należało przechwycić ze środka pola walki lub wykraść z bazy przeciwnika. - Zabawa rzeczywiście była przednia. Wrażenia niezapomniane. Serce waliło mi jak młot kiedy chowałem się za beczkami przed deszczem śmigających "kul wroga" - mówi jeden z uczestników turnieju. - Mimo kilku siniaków, które zdobyłem na polu walki nie mogę już się doczekać następnej potyczki - dodaje.

Zabawa jest bezpieczniejsza od gry w kręgle o ile będzie przestrzegało się regulaminu obowiązującego w Paintbalu, a jest on bardzo prosty - mówi Leszek Karazniewicz organizator turnieju.

Każdy zawodnik otrzymał moro i maskę ochronną. Przed rozpoczęciem zabawy zapoznał się z instruktażem, przepisami BHP oraz sposobie zachowywania się na polu.

Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia drużyn do turnieju.

Damian Wołejszo

Reklama

Tłumaczenia