Jesteś tu:Informacje / Inne / Samochody dla Biskupca od strażaków z Niemiec

Samochody dla Biskupca od strażaków z Niemiec


Wstawiony przez admin 27 lipiec 2013

Lekki Mercedes Magirus, samochód bojowy LF 16/12 i dwa wózki dla niepełnosprawnego strażaka – takie dary od zaprzyjaźnionych strażaków z partnerskiego Powiatu Osnabruck otrzymali w lipcu druhowie z Biskupca i Kolna. Używany, ale dobry sprzęt na pewno przyda się w codziennej służbie.

O tym, że partnerska współpraca pomiędzy Powiatami: Osnabruck i Olsztyńskim oraz poszczególnymi gminami obydwu powiatów, przynosi realne korzyści i działania, przekonali się tym razem strażacy z Biskupca i Kolna. To właśnie druhowie z tych dwóch gmin otrzymali od swoich niemieckich kolegów samochody strażackie. Pierwsze uroczyste przekazanie samochodu lekkiego Mercedes Magirus na potrzeby wsparcia sprzętowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu odbyło się 2 lipca na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu. W miłej uroczystości wzięli udział m.in. Andrzej Górzyński, komendant PSP w Olsztynie, Elżbieta Samorajczyk, burmistrz Biskupca, Cornelis van de Water, komendant ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Osnabrück i Amin Schneider, komendant straży pożarnej miasta Bramsche. Samochód, który dobrze służył strażakom z Niemiec przyjmowali w imieniu władz Biskupca Komendant Gminny OSP w Biskupcu, dh Tomasz Jarmużewski oraz naczelnik OSP Biskupiec, dh Jan Socha.

Międzynarodowe przyjaźnie
To nie był jednak jedyny prezent przywieziony przez gości z Niemiec. Strażacy z Osnabruck i Bramsche zainteresowali się trudną sytuacją życiową Ryszarda Kołakowskiego, emerytowanego strażaka, który w 1986 roku doznał porażenia czterokończynowego w czasie przygotowań na drabinie hakowej do Pożarniczych Mistrzostw Polski. Mimo swojego inwalidztwa dzielny mężczyzna wciąż pozostaje aktywnym sportowcem i czynnie uczestniczy w rozgrywkach ligi rugby. Komendant Water przekazał Ryszardowi Kołakowskiemu dwa wózki inwalidzkie, które na pewno ułatwią codzienne życie i funkcjonowanie biskupieckiemu strażakowi. Na zakończenie swojej wizyty w powiecie strażacy z Osnabruck zwiedzili także OSP Barczewo i OSP Olsztynek. Mieli też okazję zapoznać się z wyposażeniem dwóch olsztyńskich Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz jednostki w Biskupcu.
- Goście zwiedzali także Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wojewody, gdzie przyjmowane są zgłoszenia na alarmowy numer ratunkowy 112 – mówi Sławomir Filipowicz, rzecznik prasowy olsztyńskiej straży pożarnej. - Wizyta była też okazją do wymiany doświadczeń, a przede wszystkim możliwością nawiązania kolejnych międzynarodowych przyjaźni.

źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia