Jesteś tu:Informacje / Inne / Pierwszy w powiecie "Niebieski pokój"

Pierwszy w powiecie "Niebieski pokój"


Wstawiony przez admin 10 maj 2009

Pierwszy w powiecie "Niebieski pokój"

Dnia 05 maja 2009 r. w Biskupcu przy ul. A. Krajowej 1B został oddany do użytkowania pierwszy w powiecie "Niebieski pokój". Ma on służyć do przesłuchań dzieci - ofiar przemocy. Jest wyposażony jak dziecięcy pokój w pluszaki, biurko i tapczanik dzięki czemu stwarza warunki, by przesłuchanie było możliwie "bezbolesne" i bezstresowe. Jedyne co odróżnia ten pokój od innych pokojów dziecięcych to lustro weneckie oraz system monitoringu.

"Niebieski pokój" powstał z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Sądu Rejonowego w Biskupcu, natomiast fundusze na powstanie tej inwestycji przekazał Powiat Olsztyński (około 18 tys. zł) i samorząd województwa warmińsko-mazurskiego (około 12 tys. zł).

Na uroczystym otwarciu obecni byli m.in. Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urszula Pasławska, Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch, Wicestarosta Olsztyński Andrzej Szeniawski, Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk, Zastępca Burmistrza Biskupca Konrad Grabowski oraz przedstawiciele Sądu Rejonowego i Policji w Biskupcu.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia