Jesteś tu:Informacje / Inne / Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gimnazjum

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gimnazjum


Wstawiony przez admin 28 kwiecień 2010

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gimnazjum

W Gimnazjum nr 1 w Biskupcu odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brało udział 7 drużyn ze szkół podstawowych i 5 z gimnazjów Powiatu Olsztyńskiego ziemskiego. Organizatorami turnieju BRD są: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie i Starostwo Powiatowe oraz szkoły z terenu powiatu (w naszej gminie Gimnazjum nr 1).

Zawody składały się z trzech części: rozwiązywania testów z przepisów ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód i sprawdzianu z pomocy przedmedycznej. Sędziami zawodów byli m. in. policjanci z Komendy Policji w Biskupcu z asp. sztabowym R. Stangreciakiem jako sędzią głównym. Strażacy z JRG w Biskupcu, zaproszeni do współpracy byli sędziami w konkurencji pomoc przedmedyczna. Dodatkową atrakcją był samochód ratowniczy zaparkowany na boisku.

Zwycięzcy: w kategorii szkół podstawowych - SP Stawiguda, w kategorii gimnazjów - Gimnazjum nr 1 Biskupiec. Biskupieckie gimnazjum reprezentowali uczniowie: Karolina Dryło, Mateusz Radomski, Michał Bobiński. Obie drużyny wezmą udział w finale wojewódzkim w Elblągu.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia