Jesteś tu:Informacje / Inne / BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W BISKUPCU

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W BISKUPCU


Wstawiony przez admin 11 listopad 2015

Od nowego roku mieszkańcy Biskupca będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez adwokatów oraz radców prawnych. W Starostwie Powiatowym w Olsztynie burmistrzowie Biskupca, Barczewa, Dobrego Miasta, Olsztynka i Stawigudy podpisali porozumienie w tej sprawie.

- Podpisane porozumienie to ukłon w stronę wielokrotnie zgłaszanych potrzeb mieszkańców naszej Gminy. Moje dotychczasowe spostrzeżenia pokazują, że zapotrzebowanie społeczne na porady prawne i obywatelskie jest coraz większe. Okazuje się bowiem że wielu mieszkańców nie stać na skorzystanie z usług profesjonalnego radcy prawnego czy adwokata. Wychodząc naprzeciw potrzebom z nowym rokiem utworzymy w ramach zawartego porozumienia punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, który będzie się mieścił w Domu Pracy Twórczej SORBOMA na pl. Wolności - mówi Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z pomocy z różnych dziedzin prawa m.in. zostaną poinformowani o aktualnych regulacjach prawnych, prawach i obowiązkach wynikających z obowiązujących przepisów, wskazania sposobu rozwiązania problemu prawnego.
Nieodpłatną pomoc prawna otrzyma osoba, która:
-w okresie dwunastu miesięcy poprzedzających zwrócenie się o jej udzielenie, ma przyznane świadczenie z pomocy społecznej,
-posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,
-jest kombatantem lub ofiarą represji wojennych i powojennych,
-jest weteranem lub weteranem poszkodowanym;
-osoby do 26 oraz powyżej 65 roku życia;
-jest w trudnej sytuacji z powodu wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej.

Reklama


Tłumaczenia