Jesteś tu:Informacje / Inne / Nowy znakomity samochód w biskupieckiej straży

Nowy znakomity samochód w biskupieckiej straży


Wstawiony przez admin 02 listopad 2010

straż pożarna, biskupiec, samochód

27.10.10 odbyło się uroczyste przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania P340 GCBA 5/32 4x4 Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Pojazd został zakupiony z projektu p.t. "Ochrona głównych szlaków komunikacyjnych przed zagrożeniami i skutkami katastrof drogowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego".

Zakup w 80% został sfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Pojazd użyczony został Jednostce w Biskupcu na okres 5 lat.

Ten nowoczesny wóz wypełnił lukę w wyposażeniu Jednostki w Biskupcu. Jednym z największych atutów nowego samochodu jest napęd na cztery koła oraz ciężki sprzęt przeznaczony do ratownictwa drogowego. Przystosowany jest do bezpośredniego prowadzenia różnych akcji ratowniczych lub współdziałania z innymi jednostkami specjalistycznymi. Masa rzeczywista pojazdu wynosi 18 ton, posiada silnik o mocy 360 KM. Poza tym wyposażony został między innymi w zbiornik na wodę o pojemności 5000 l, działko wodno-pianowe o wydajności 2400 l/min oraz elektryczną linową wyciągarkę o mocy 6,7 ton. Oprócz typowego sprzętu ratowniczego posiada agregat prądotwórczy, ciężki zestaw hydrauliczny-HOLMATRO, piły spalinowe, podręczny sprzęt burzący, sprzęt i wyposażenie do udzielania pierwszej pomocy itd.

Jednocześnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu został przekazany używany Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA5/24 Jelcz 010 4x2. Nadwozie pojazdu przystosowane zostało do przewożenia sprzętu: gaśniczego, ochronnego, ratowniczego oraz pomocniczego. Oba pojazdy poświęcił ks. prał. Krzysztof Brodzik proboszcz Parafii Błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia