Jesteś tu:Informacje / Inne / Do trzech razy sztuka – czy powstanie przewodnik ?

Do trzech razy sztuka – czy powstanie przewodnik ?


Wstawiony przez admin 27 czerwuec 2011

Google Maps - Biskupiec

Po raz trzeci Urząd Miasta i Gminy Biskupiec ogłosił przetarg na "Opracowanie Multimedialnego Przewodnika po Gminie i Mieście Biskupiec oraz atrakcjach Warmii i Mazur". Pierwszy z nich ogłoszono jeszcze w 2010 roku. We wrześniu wygrała firma z Nowego Sącza, ale ostatecznie nie doszło do realizacji. Kolejny został ogłoszony 6 czerwca 2011 roku – przetarg został unieważniony z powodu błędnej specyfikacji.
Wniosek o dofinansowanie z UE zakładał przewodnik w okładce twardej, a w zamówieniu wymagano już okładki miękkiej.

Od początku przetarg budzi wiele kontrowersji. Przy tak złożonym projekcie przyjęto "kosmiczne" terminy realizacji oraz surowe kary umowne. Jeden miesiąc to stosunkowo za mało wg. opinii specjalistów z branży IT. Przy takim pośpiechu istnieje prawdopodobieństwo powstania przysłowiowego bubla i to za kilkadziesiąt tysięcy euro z pieniędzy unijnych jak i podatników.

Na dowód tego przywołujemy jedno z zapytań dotyczące przetargu: "Paragraf VIII SIWZ zakłada wykonanie zamówienia w terminie do 15 lipca 2011 r. Biorąc pod uwagę toczące się postępowanie, które zakończy się nie wcześniej niż w drugiej połowie czerwca oraz przede wszystkim złożoność zamówienia podany termin jest nierealny. Zamówienie obejmuje bowiem pracochłonne elementy, takie jak: opracowanie merytorycznej zawartości i grafiki przewodnika, tłumaczenie tekstów, wykonanie zdjęć oraz filmów, wykonanie strony internetowej wraz z CMS, zakup i instalacja Infokiosków itd. (przykładowo: czas produkcji, dostawy i instalacji Infokiosków z oznaczeniami wynosi min. 1 miesiąc). Dlatego realny termin na wykonanie tego zamówienia musiałby być co najmniej o miesiąc dłuższy. Proponujemy, więc przedłużenie terminu wykonania zamówienia do 31 sierpnia 2011 r.”. Odpowiedź Urzędu była krótka "nie zmienią postanowień".

A jednak w trzeciej odsłonie przetargu wydłużono nieznacznie termin realizacji do prawie 2 miesięcy, więc jest szansa, że przewodnik powstanie jeszcze w tym roku.

Reklama


Tłumaczenia