Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / 10. Uczta Pierogowa w Biesowie

10. Uczta Pierogowa w Biesowie


Wstawiony przez admin 30 sierpień 2016

10. Uczta Pierogowa w Biesowie, foto:biskupiec.pl

Ponad 50 tysięcy sztuk pierogów przygotowały gospodynie z gminy Biskupiec na 10. Ucztę Pierogową w Biesowie.

Miłośnicy pierogów mogli przebierać i wybierać, bo gospodynie z Biesowa, Wilim, Czerwonki i Kobułt przygotowały prawie wszystkie możliwe wersje farszów. Każdy mógł złożyć zamówienie na swoje ulubione pierogi. Uczta w Biesowie to także wiejskie pieczywo, smalec, swojskie napoje, stoiska z rękodziełem, zabawkami i wiele innych elementów, które zapewniały ciepłą atmosferę festynu rodzinnego.

- To nasz sukces – cieszył się organizator uczty, sołtys Biesowa Janusz Radziszewski. – Pierogi są symbolem nie tylko naszej miejscowości, także wszystkich sołectw z gminy Biskupiec, bez których nie udałoby się kolejny raz zorganizować uczty.

Finalistka programu kulinarnego MasterChef pokazywała jak zrobić pierogi warmińskie i upiec pieroga z mięsem. Można było nie tylko podpatrywać pracę w kuchni Sylwi Malinowskiej, także razem gotować i próbować.

Pod jej przewodnictwem jury wybrało najlepsze pierogi. Do konkursu stanęły wszystkie sołectwa, które wystawiały się na uczcie. Werdykt był zgodny – zwyciężyły pierogi z jagodami, przygotowane przez panie z Biesowa. W nagrodę wieś otrzymała od burmistrza Biskupca bon wartości 1000 złotych.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia