Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Węgój wyzwolony od straszydeł

Węgój wyzwolony od straszydeł


Wstawiony przez admin 05 sierpień 2008

26 lipca 2008 roku zawitało do Węgoja 7 drużyn śmiałków, którzy odważyli się zmierzyć z Warmińskimi Straszydłami. Z pól, lasów i jezior wyłoniły się : Rusałki, Babojędza, Kłobuk, Wiła i Smętek. W tym roku pojawiły się też wyjątkowo niebezpieczne straszydła: wampir Gierach, Topich, Diabeł oraz piękna Ałna.

Drużyny śmiałków przybyły z Rucianego Nidy, Biskupca oraz wsi Węgój i Łabuchy, łącznie 54 śmiałków. Po wykonaniu zadań wyznaczonych przez baśniowe postaci śmiałkowie otrzymali mapę do skarbu. Jako pierwsza pokonała straszydła drużyna ze wsi Łabuchy, jednak skarb odnalazła wyjątkowo waleczna drużyna z Węgoja. Pozostałe drużyny również dzielnie zmagały się ze straszydłami. Przeprowadzona fabularna gra terenowa „ Warmińskie Straszydła”- była znakomita lekcją tradycji regionu połączoną z zabawą i aktywnym wypoczynkiem.

Gra została zrealizowana dzięki projektowi Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej – CEL , który otrzymał dofinansowanie Fundacji Wspomagania Wsi oraz Banku Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych. Dofinansowanie pozwoliło na zakup materiałów , uszycie strojów, wykonanie masek oraz wydanie folderu reklamowego.

Samą grę obsługiwało 20 osób w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W przyszłości gra ma szansę stać się atrakcją turystyczną gminy i powiatu.

Po zakończeniu gry wystąpił wspaniały teatr ognia ATAR z Reszla, który wywołał aplauz widzów licznie przybyłych na festyn. Po ogniach na niebie rozbrzmiała ognista muzyka, która przygrywała do tańca aż do rana. Festyn został zorganizowany wspólnie z Radą Rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej, OSP w Węgoju , Urzędem Miejskim w Biskupcu oraz aktywnymi mieszkańcami wsi i ich przyjaciółmi.
Imprezę należy zaliczyć do udanych, dopisała pogoda i uczestnicy zabawy w plenerze.

Teresa Kacperska

Reklama


Tłumaczenia