Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wystawa "ANIOŁOWO"

Wystawa "ANIOŁOWO"


Wstawiony przez admin 14 grudzień 2007

Dnia 8 grudnia 2007 roku w Biskupieckim Domu Kultury miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy ''Aniołowo” - przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Pro Cultura. Założeniem wystawy tak jak w roku ubiegłym jest prezentacja i promocja lokalnych talentów, integracja twórców regionu, a także stworzenie niezwykłej atmosfery przedświątecznej.

Tegoroczne „Aniołowo” współorganizowane z Biskupieckim Domem Kultury obfitowało w kilka ciekawostek. Swoje szklane anioły prezentowała Huta Szkła Artystycznego z Olsztynka. Oprócz wystawy aniołów, których autorami byli twórcy regionu warmińsko-mazurskiego m.in.: twórcy Klubu Plasytka Amatora „Sąsiedzi” MOK z Olsztyna, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSOUU w Biskupcu, dzieci i młodzież ze Społecznych Szkół Podstawowych w Węgoju i Bredynkach, lokalni artyści (Marian Murat, Zbigniew Kotynia), a także twórcy Stowarzyszenia Pro Cultura (Mariusz Iljasiuk, Sylwia Zdunek, Marcin Zegarowicz, Janusz Radziszewski, Alicja Ślebioda), twórczynie Spółdzielni Socjalnej „Róża” w Sorkwitach. Można było uczestniczyć w innych atrakcjach, w kawiarence degustowano pyszne ciasta wypieku rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju. Na stoisku jarmarkowym nabyć można było wyroby artystyczne lokalnych twórców i nie tylko. Duże zainteresowanie wzbudziły piękne szklane wyroby Huty Szkła Artystycznego z Olsztynka. Wernisaż uświetnił: taneczny występ artystyczny młodzieży biskupieckiego Liceum Ogólnokształcącego oraz spektakl „Teatru Białego” z Olsztyna. Na korytarzu Domu Kultury na bębnach grali: Piotr Misior, Krzysztof Jaroszewicz, Marcin Zegarowicz, Piotr Kubarewicz, a gości przybywających licznie do BDK-u witały anioły na szczudłach. Dużą niespodzianką dla oglądających wystawę była żywa rzeźba anioła, w którą wcieliła sie Alicja Ślebioda.

Po wręczeniu twórcom dyplomów i podziękowań za udział w wystawie mieszkańcy naszego miasta mogli oglądać wystawę „Aniołowo” w Biskupieckim Domu Kultury.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili sie do organizacji „Aniołowa” oraz zapraszają do ponownego spotkania juz za rok.

Organizator: Stowarzyszenie Pro Cultura, Biskupiecki Dom Kultury.
Koordynator: Ewa Różańska – Turonek (Pro Cultura), Jolanta Pastuszenko (BDK)

Źródło: Stowarzyszenie Pro Cultura

Reklama


Tłumaczenia