Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Ja i moja przestrzeń

Ja i moja przestrzeń


Wstawiony przez admin 02 kwiecień 2008

Projekt jest finansowany w ramach Programu "Młodzież w działaniu", akcja 1.2. więcej informacji o programie na stronie Youth.

Tematem projektu było zagadnienie:
„Ja i moja przestrzeń” tj. miejsce młodzieży w społeczności lokalnej oraz jej obraz rzeczywistości. W wyniku projektu nauczyliśmy się podstawowych umiejętności niezbędnych do stworzenia filmu. Umiejętności te posłużyły nam do stworzenia własnych filmów, które zostały zaprezentowane podczas przeglądu "3xNie" (29 marca 2008r.).

Kino amatorskie jest skuteczną metodą obserwacji otoczenia i wyrażania własnych opinii, a także doskonałym narzędziem do rozwoju własnej kreatywności. W warunkach niewielkiej miejscowości istnieją jednakże problemy związane z dostępem do sprzętu i wiedzy związanej z tworzeniem filmów. W ramach projektu chcielibyśmy uczestniczyć i umożliwić uczestnictwo w szkoleniach rozwijających umiejętności związane z tworzeniem filmów tj. pisanie scenariuszy, umiejętności operatorskie oraz montaż i udźwiękowienie. Ważnym elementem stała się motywacja uczestników do zainteresowania się otoczeniem i lokalnymi problemami zarówno młodzieży jak i dorosłych. Za pomocą umiejętności zdobytych podczas szkoleń oraz udostępnionego sprzętu udało się nam wyrazić własne opinie. Organizacja otwartego i darmowego festiwalu umożliwiła prezentację efektu szerszemu gronu odbiorców.

Źródło: Stowarzyszenie Pro Cultura

Reklama


Tłumaczenia