Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Lato z BDK

Lato z BDK


Wstawiony przez admin 20 wrzesień 2008

Impezy letnie Biskupca to mocny i niedoceniany element dorocznych wakacji. Oczywiście można krytykować, że za dużo i nie zawsze propozycje nas interesują. Jednak należy pamiętać że charakter imprez letmich powinien być skierowany do jak najszerszego grona odbiorców. Jak to się udało w tym roku ? Sami oceńcie, przeglądając krótkie streszczenie tegorocznego wakacyjnego programu kulturalnego BDK.

Oficjalne otwarcie „Biskupieckiego Lata 2008” nastąpiło 28 czerwca 2008r. na "Słonecznym Brzegu" w Rukławkach. W przepięknej scenerii jeziora Dadaj rozbrzmiewały szanty w wykonaniu zespołu OKW Sztorm oraz muzyka dance’owa, którą zaprezentowały zespoły Holiday oraz "4Ever". 5 lipca w Amfiteatrze Miejskim zainaugurowano „Biesiady Biskupieckie 2008”. Mieszkańcy i turyści spędzali wolny czas w rodzinnej, biesiadnej atmosferze przy dźwiękach muzyki oraz kiełbasce z grilla.

12 lipca sceną Amfiteatru zawładnęła młodzież. Na DJ Party wystąpili DJ'je z Łomży, a także lokalni wielbiciele tego gatunku muzyki. W dniach 18 – 20 lipca odbywały się XII Dni Biskupca. Pierwszego dnia imprezy publiczność bawiła się podczas koncertu zespołu „Oddział Zamknięty”. Dzień drugi to impreza przygotowana przez Radio Olsztyn przy współpracy BDK i pod patronatem Burmistrza Biskupca. Gwiazdą wieczoru była Gosia Andrzejewicz. 25 lipca gościła w Biskupcu muzyka folklorystyczna całego świata. Miasto odwiedziły zespoły z Grecji, Serbii, Portugalii oraz Brazylii. Polskie barwy w tym gronie reprezentowały zespoły z Torunia i Opola Lubelskiego. Barwny pochód uczestników ulicami Biskupca wzbudził nie małe zainteresowanie. Już następnego dnia, czyli 26 lipca uroczyście otwarto wystawę XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej. Wystawa nagrodzonych prac trwała do końca sierpnia w sali wystawowej Biskupieckiego Domu Kultury.

Lato w Biskupcu to też imprezy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policja oraz Straż Pożarna przybliżała uczestnikom imprez swoją pracę oraz promowała zachowania, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych. 9 sierpnia odbył się XIII Festiwalu Piosenki "Młode Talenty - Dadaj 2008". Młodych wykonawców oceniało jury, któremu przewodniczył Mieczysław Szcześniak.

16 sierpnia wszyscy chętni mogli spróbować wielu rodzajów pierogów podczas Warmińskiej Uczty Pierogowej "Święto pieroga" w Biesowie. 23 sierpnia świętowaliśmy jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Kamionce. Można było zwiedzić wystawę dokumentującą losy szkoły, a także posłuchać folkloru warmińskiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia" z Olsztyna. Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami, przy której publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych. "Biskupieckie Lato 2008" pożegnano 31 sierpnia koncertami, m.in. zespołów: "Bestres", który uraczył słuchaczy ciekawą interpretacją znanych światowych utworów; "King’s friends", wzorującego się na twórczości Elvisa Presley’a. Spontaniczny, wspólny występ zespołu, prowadzącego imprezę, Dyrektora BDK - Roberta Tokarskiego oraz wokalistki "Bestres", okazał się mocnym akcentem kończącym nie tylko imprezę, ale i całe "Biskupieckie Lato 2008".

Źródło: Pod Tytułem nr. 3/2008

Reklama


Tłumaczenia