Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Rock in Biskupiec – w skrócie

Rock in Biskupiec – w skrócie


Wstawiony przez admin 30 wrzesień 2008

14 czerwca w biskupieckim amfiteatrze zabrzmiało ostre granie. Miało być rockowo, a wyszło inaczej, wiele inaczej. Na scenie, jako pierwszy, pojawił się - Devil’s Stone. Chłopaki z Bisztynka (i okolic) grają coś jakby melodyjny thrash metal. Wykonuja własne utwory. Było to ich trzecie granie na żywo. Poznacie ich po koszulkach z logo zespołu.

Następna kapela to Of No Avail z Olsztyna. Grają na pograniczu death i metal coru. Mówia o sobie: swoją muzyką chcemy dać szanse innym na wyżycie się i wyładowanie emocji. Nasze motto to: "Szybko, mocno i do przodu, byle z głową." Jako trzeci wystąpił Funeral Banquet z Mikołajek. Ich metalowa wersja "Białego misia" sprawiła publiczności masę uciechy. Kolejny zespół to Skyscream z Olsztyna. Zagrali głównie covery, m.in. Keep On Rocking Neila Young’a czy Ace of Spades Motorhead, poza tym kilka własnych utworów. Zapamiętani przez publiczność dzięki rozwiniętej promocji - przywieźli ze sobą masę sprzętu, banner, koszulki, a nawet rozdawali swoje single. Gwiazdą wieczoru był Projekt X – heavy metalowy zespół z Olsztyna z około 6cio-letnim stażem i kilkoma sukcesami na koncie (trasa koncertowa "Huntera"). Dali żywiołowy koncert i rozkręcili biskupiecką publiczność.

Zagrali m.in. No Mercy, Save Me czy Bad Dream. Kto nie był, stracił. Inicjatorami całego przedsięwzięcia było dwóch licealistów – Paweł Mikszuta i Damian Stępień. Koncert nie mógłby się odbyć bez pomocy BDK oraz wsparcia finansowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - sponsora gwiazdy wieczoru.

Źródło: Pod Tytułem nr. 3/2008

Reklama


Tłumaczenia