Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Ukojenie w moim filmie

Ukojenie w moim filmie


Wstawiony przez admin 20 marzec 2008

Ukojenie w moim filmie

Prawie 60 amatorskich filmów obejrzy publiczność offowego Przeglądu Filmów Niezależnych, Niekomercyjnych i Nieprofesjonalnych w Biskupcu. Zaplanowana "do białego rana" impreza odbędzie się 29 marca w Biskupieckim Domu Kultury. Kino amatorskie to świetna metoda obserwacji otoczenia i wyrażania własnych opinii – twierdzi Patryk Kalkowski, organizator przeglądu. – W dobie technologii cyfrowej krótkie filmy kręci niemal każdy z nas. Choć niektóre z nich są fajne, najczęściej mają widownię jednoosobową, tj. autora. Tak dalej być nie musi!

Kalkowski wie, co mówi, bo ma za sobą debiutancką edycję imprezy (24 marca ubiegłego roku), na którą nadeszło ponad 60 filmów,a licznie zgromadzona młoda publiczność opuściła budynek BDK, gdy świtało... – Teraz będzie nieco mniej filmów, ale za to wiele z nich prezentuje bardzo wysoki poziom – dodaje.

Na przeglądzie swoje filmy pokażą mieszkańcy powiatu olsztyńskiego, młodzi artyści oraz twórcy, którzy mieli już okazje prezentować swoje dzieła na dużych festiwalach (m.in. Andrzej Waluk, który pokaże film wykonany w technologii 3D). Program uzupełnią koncertowe przerywniki muzyczne i liczne konkursy. Początek imprezy, która odbędzie się w Biskupieckim Domu Kultury (ul. Matejki 5) zaplanowano na godz. 16. Wstęp wolny. W organizacji przeglądu "palce maczały": Urząd Miejski w Biskupcu i Biskupiecki Dom Kultury, Stowarzyszenie "Pro Cultura" w Biskupcu oraz Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

er. Przegląd Warmiński nr 3(10) 03/2008. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama


Tłumaczenia