Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Animacje, bajki, akcja

Animacje, bajki, akcja


Wstawiony przez admin 30 kwiecień 2008

Noc z 29 na 30 marca w Biskupcu należała do fanów kina amatorskiego. Każdy mógł zaprezentować swoje dzieło na II Przeglądzie Filmów Amatorskich "3xNie". 40 niezależnych, niekomercyjnych i nieprofesjonalnych produkcji można było obejrzeć w Biskupieckim Domu Kultury.

Po raz pierwszy projektor rozbłysnął o godz. 16. Wśród pierwszych widzów był Paweł Rybkiewicz. – Przyszedłem wcześniej, bo w zeszłym roku było ciężko o dobre miejsce – tłumaczył. Tematyka zgłoszonych do przeglądu produkcji była różna – od animacji i bajek, na filmachakcji, Perypetie Jana Warmińskiego nie odstających od dzisiejszych profesjonalnych produkcji, skończywszy. Cała impreza była przysłowiowym ogniem, na którym upieczono dwie pieczenie. – Oprócz pokazu filmówprzegląd był finałemprojektu "Ja i moja przestrzeń" realizowanego przez biskupieckie stowarzyszenie Pro Cultura – wyjaśnia Patryk Kalkowski, organizator przeglądu. – Młodzież uczestniczyła w warsztatach i pod okiem profesjonalnych operatorów uczyła się podstaw tworzenia filmu.Owocembyło kilka produkcji, które znalazły się na przeglądzie, m.in. "Głos muzy" uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu. Druga edycja imprezy okazała się ze wszech miar udana. – Przez bite 10 godzin obejrzałem wszystkie filmy,a było ich ponad 40 – nie krył satysfakcji Paweł Rybkiewicz. Zadowoleni byli również twórcy.

– Wygrałam wspaniałą statuetkę "3xNie", która znajdzie poczesne miejsce na półce w domu – śmiała się Lidia Śniechowska. – Impreza była znakomita, nawet nie zorientowałam się, kiedy wybiła druga! Pierwsze miejsce i główną nagrodę burmistrza Biskupca (500zł) otrzymał Paweł Słomkowski z Bydgoszczy za film"Mario".Nagroda publiczności trafiła do młodych filmowców z Biskupcaza film"Axe".Organizatorzy oraz władze Biskupca zapowiedzieli kontynuację przeglądu. Fanom kina amatorskiego pozostaje więc cierpliwie czekać do następnego roku. Impreza uzyskała wsparcie finansowe Powiatu Olsztyńskiego.

Michał Lament. Przegląd Warmiński nr 4(11) 04/2008. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama


Tłumaczenia