Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Laur Złotej Rybki, czyli zabawa w teatr

Laur Złotej Rybki, czyli zabawa w teatr


Wstawiony przez admin 17 czerwuec 2010

Laur Złotej Rybki, czyli zabawa w teatr

Dziesięć teatrów z podstawówek całego regionu, prawie 200 młodych aktorów i słynny Artur Barciś jako gość specjalny - tak w skrócie wyglądał 30. jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki". - Biskupiecka Złota Rybka to najbardziej uznany w regionie przegląd teatrów ze szkół podstawowych. Jubileuszowa, 30. edycja, odbyła się 11 czerwca w Biskupieckim Domu Kultury.

Występy młodych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie: Leszek Grad, były dyrektor Teatru Lalek w Olsztynie, przewodniczący jury, Krystyna Jędrys - aktorka i reżyserka, Andrzej Fabisiak - wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Władysław Katarzyński - poeta, pisarz, dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej", autor tekstu piosenki "Złota Rybka", Elżbieta Letkiewicz, która prowadzi archiwum artystyczne Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz gość specjalny Artur Barciś, znakomity aktor filmowy i teatralny.

Złota Rybka, czyli I miejsce w konkursie "popłynęła" do Szkolnego Teatrzyku "Promyczek" ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie za przedstawienie pt. "Alicja w krainie czarów".
II miejsce - Srebrna Rybkę zdobył Teatrzyk "Arlekin" z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie za przedstawienie pt. "Nie jestem Pokemonem", natomiast III miejsce - Brązową Rybkę "wywalczyła" Grupa Teatralna "Trójeczka" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie za przedstawienie pt. " Nie ma tego złego". Jury przyznało również wyróżnienie - Teatrowi "W kieszeni" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie i Węgorzewskiemu Centrum Kultury za przedstawienie pt. "Jeden dzień z życia ucznia". Poza konkursem swój występ pokazały jeszcze "Kłobuczki" z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu.

Pozostałe zespoły teatralne biorące udział w Gali Finałowej:
- Koło Teatralne "Bajeczka" z Zespołu Szkół w Czerwonce za przedstawienie pt. "Co piszczy w trawie? czyli historia Calineczki",
- Teatrzyk "Cento" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie za przedstawienie pt. "U Neptuna",
- Teatrzyk "Kłobuki" ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie za przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko",
- Grupa Teatralna "Szklana Kula" ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie za przedstawienie pt. "Bajka o łaciatym słoniu",
- Teatr "Kamienica 21" z Ełckiego Centrum Kultury za przedstawienie pt. "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu",
- "Nasz Teatrzyk" ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu za przedstawienie pt. "Tomcio Paluszek".

Źródło: biskupiec.pl, powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia