Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Niepełnosprawni z Biskupca na Open’er Festiwal!

Niepełnosprawni z Biskupca na Open’er Festiwal!


Wstawiony przez admin 05 lipiec 2010

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu jako jedna z 21 organizacji pozarządowych w kraju zostało wybrane do reprezentowania trzeciego sektora podczas najlepszego festiwalu muzycznego w Europie, czyli Open'er Festival w Gdyni.

W dniach od 1 do 4 lipca 2010 podczas jednego z największych festiwali muzycznych w Europie (w tym roku wystąpią m.in. Pearl Jam, Cypress Hill, Fatboy Slim czy Massive Attack) zostanie stworzona Strefa NGO, gdzie wybrane organizacje zaprezentują swoją działalność. Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu będą chcieli opowiedzieć o potrzebie zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną, promując wspomagane zatrudnianie i aktywność artystyczną osób niepełnosprawnych.

- Podczas festiwalu będzie można obejrzeć między innymi, film dokumentujący działalność biskupieckiej grupy Teatr Dźwięku i wystawę instrumentów etnicznych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną - mówi Piotr Kubarewicz z PSOUU Koło w Biskupcu.

Więcej informacji o Strefie NGO na stronie: http://www.opener.pl/pl/info/ngo

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia