Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Mikołaj Kopernik na uczcie pierogowej

Mikołaj Kopernik na uczcie pierogowej


Wstawiony przez admin 16 sierpień 2010

Mikołaj Kopernik na uczcie pierogowej

Kilka tysięcy osób przewinęło się przez Biesowo w czasie IV Warmińskiej Uczty Pierogowej. Wielbiciele pierogów wyjeżdżali z Biesowa najedzeni i zadowoleni. Furorę wśród uczestników uczty zrobiło stoisko Powiatu Olsztyńskiego z Mikołajem Kopernikiem, który rozdawał piękne albumy z fotkami Warmii i mapy powiatu z własnoręcznym autografem.

Z kapustą i grzybami, wileńskie, warmińskie, ruskie, z mięsem, na słodko - to tylko niektóre rodzaje pierogów, jakich można było skosztować w czasie IV Warmińskiej Uczty Pierogowej, która odbyła się w sobotę 14 sierpnia w Biesowie. Mimo afrykańskich upałów i żaru lejącego się z nieba na uczcie stawiło się kilka tysięcy miłośników smakowitych pierogów. Organizatorzy imprezy przy pomocy gospodyń z wiosek w gminie Biskupiec z roku na rok przygotowują coraz więcej pierogów (w czasie tegorocznej uczty było ich aż 58 tysięcy sztuk!).
- Prawdziwe niebo w gębie! - zachwalali goście uczty.

Publiczność mogła spróbować swoich sił także w konkursie "na najlepszego pieroga warmińskiego" oraz podejrzeć akcje przygotowywania i lepienia tych smakołyków "na żywo".

Furorę wśród uczestników uczty zrobiło także stoisko Powiatu Olsztyńskiego z Mikołajem Kopernikiem (w postać Kopernika wcielił się aktor Jarosław Borodziuk), który rozdawał piękne albumy z fotkami Warmii i mapy powiatu z własnoręcznymi autografami. Żeby jednak otrzymać album "Warmia - spokój inspiruje" trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące pobytu Kopernika na Warmii.
- Muszę przyznać, że znajomość faktów dotyczących najwybitniejszego Warmiaka jest całkiem spora - mówi Jarosław Borodziuk. - Ludzie robili sobie też chętnie zdjęcia z Kopernikiem. To na pewno nie była ostatnia impreza na Warmii z udziałem astronoma.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia