Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / 10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu

10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu


Wstawiony przez admin 14 wrzesień 2010

10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu!

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Biskupcu obchodziło swoje 10-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uroczystości rozpoczęły się od Marszu Godności, który przeszedł ulicami miasta.

Przemarsz barwnego korowodu złożonego z podopiecznych PSOUU, rodziców, opiekunów, sympatyków, przyjaciół i gości to już w Biskupcu tradycja. Marsz Godności wyruszył z Placu Wolności i w rytm muzyki oraz śpiewów dotarł do Biskupieckiego Domu Kultury. Właśnie tam rozpoczęły się główne uroczystości związane z obchodami 10-lat działalności WTZ. Na początku odbyły się okolicznościowe przemówienia i prezentacja multimedialna, która przedstawiła bogatą działalność WTZ na przestrzeni ostatnich lat. - Osobom, które przyczyniły się do powstania i rozwoju WTZ wręczono okazjonalne kafle ceramiczne według projektu jednej z uczestniczek WTZ.

Uczestnicy obchodów mogli obejrzeć prapremierowe wykonanie przedstawień Grupy Teatralno-Dramowej Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Teatru Dźwięku z WTZ. W sali wystawowej BDK otwarto wystawę pod tytułem "To nasza twórczość". Jak mówi Jadwiga Krajewska, która jest kierownikiem WTZ od początku, 10 lat działalności minęło bardzo szybko.

- Początki pracy w Warsztacie były dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem - wspomina Jadwiga Krajewska. - Uważam, że wspólnie z opiekunami i uczestnikami udało nam się stworzyć swoistą atmosferę pracy, zabawy i wzajemnego zrozumienia. Świadczyć o tym może fakt, że ludzie przychodzą do nas bardzo chętnie.

Przez 10 lat czynny udział w zajęciach wzięło udział 50 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. - Niektórzy z nich usamodzielnili się i pracują, inni chodzą na praktyki zawodowe - mówi Jadwiga Krajewska. - Dając coś z siebie otrzymaliśmy bardzo wiele od naszych podopiecznych. Dzięki nim w prostszy sposób postrzegamy świat.

W tej chwili w WTZ działa aż siedem pracowni, które są do dyspozycji uczestników: gospodarstwo domowe, stolarstwo, plastyka, pracownia krawiecko-dziewiarska, umiejętności społecznych, ceramiczna i komputerowa.

Źródło: Na podstawie powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia