Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Podsumowanie wakacji w Biskupcu

Podsumowanie wakacji w Biskupcu


Wstawiony przez admin 12 październik 2015

Czerwonka 650 - lecie

W gminie Biskupiec lato przyniosło sporo wydarzeń, zarówno na niwie sportowej, kulturalnej, jak i gospodarczej. Z sukcesów na wyróżnienie z pewnością zasługuje zdobycie tytułu Wicemistrza Polski LZS dla Stromyka Mojtyny oraz srebrny medal dla Marty Jaskulskiej (kolarstwo). W wakacje odbyły się najważniejsze gminne imprezy kulturalne. Uczta Pierogowa w Biesowie, jak co roku, przyciągnęła tysiące fanów ręcznie lepionych smakowitości.

Podczas Dożynek Biskupiec utonął pod obfitością stoisk. W zorganizowanym konkursie na najładniejszy dożynkowy wieniec bezkonkurencyjne było sołectwo Kobułty, które tydzień wcześniej podczas Gminno – Powiatowych Dożynek w Barczewie zdobyło pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności, a podczas Dożynek Wojewódzkich nagrodę specjalną za najbardziej oryginalny kształt. Najciekawsze stoisko zaprezentowały Wilimy, a najsmaczniejszy chleb wypiekło sołectwo Sadowo.

Swoje wielkie chwile przeżyła także Czerwonka, wieś z 650-letnią tradycją, której jubileusz powstania hucznie świętowano 19 września. Koniec wakacji zbiegł się z uruchomieniem Inkubatora Przedsiębiorczości. W odnowionym budynku przy ul. Armii Krajowej 1 znajdują się nowoczesne i w pełni wyposażone biura przeznaczone pod wynajem dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób pragnących podjąć działalność gospodarczą.

źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia