Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Uczniowie z Biskupca wiedzą najwięcej o Obronie Cywilnej

Uczniowie z Biskupca wiedzą najwięcej o Obronie Cywilnej


Wstawiony przez admin 29 marzec 2011

Biskupiec, uczniowie, sukces

Duży sukces uczniów Zespołu Szkół w Biskupcu, którzy zwyciężyli w XVI Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. - To prestiżowa sprawa, tym bardziej, że nasi uczniowie w pokonanym polu zostawili ekipy z 20 innych powiatów regionu - cieszy się Ryszard Zieliński, radny powiatowy i nauczyciel, który przygotował uczniów do olimpiady.

XVI Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej odbyła się w piątek 25 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy współudziale: Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Zarządu PCK i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Powiat Olsztyński reprezentowali dwaj uczniowie Zespołu Szkół w Biskupcu: Paweł Chodup i Cezary Pałaszewski, uczniowie II klasy Liceum Ogólnokształcącego.

- Chłopcy wyróżniali się swoją wiedzą na tle klasy, dlatego zostali wytypowani do udziału w olimpiadzie - mówi Ryszard Zieliński, radny powiatowy i nauczyciel Przysposobienia Obronnego w ZS w Biskupcu.

Program Olimpiady składał się z dwóch etapów: pierwszym etapem Olimpiady było rozwiązanie testu składającego się z 46 pytań dotyczących ogólnej wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej. Test indywidualny każdy z uczestników pisał samodzielnie, a suma uzyskanych punktów przez dwóch uczestników decydowała o zajęciu miejsca przez zespół. Po tej części uczniowie z Biskupca zajmowali trzecie miejsce, co dało im awans do ścisłego finału. Na etap drugi składały się zadania teoretyczne przygotowane przez instytucję współorganizujące Olimpiadę. Pytania dotyczyły ochrony ppoż., przepisów ruchu drogowego, a także zagrożeń życia i zdrowia człowieka. W finale Paweł i Cezary okazali się bezkonkurencyjni, co pozwoliło im wygrać całą Olimpiadę. Tym samym w pokonanym polu pozostawili 20 innych ekip z powiatów całego regionu. W nagrodę chłopcy otrzymali zestawy kina domowego, a szkoła okazały puchar. - Cieszę się, że mamy tak zdolną młodzież w Biskupcu, która wygrywa z rówieśnikami z innych, większych miast - mówi Ryszard Zieliński.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia