Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


Wstawiony przez admin 03 maj 2011

28 kwietnia br. w Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Biskupcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych i 5 drużyn z gimnazjów powiatu olsztyńskiego. Młodzież rozwiązywała test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielała pomocy przedmedycznej oraz pokonywała na rowerach tor przeszkód.

Klasyfikacja przedstawia się następująco.
Szkoły podstawowe:
1. Miejsce - SP w Stawigudzie
2. Miejsce - SP nr 2 w Biskupcu (skład: Piotr Królicki, Paweł Jakubczyk, Mikołaj Marcinkowski, przygotowanie: Barbara Bobińska)
3. Miejsce - SP w Jezioranach.

Gimnazja:
1. Miejsce - Gimnazjum nr 1 w Biskupcu: (skład Karolina Wojczuk, Mateusz Radomski, Krystian Bzdyra; przygotowanie: Krzysztof Bobiński)
2. Miejsce - Gimnazjum w Jezioranach
3. Miejsce - Gimnazjum w Jonkowie.
W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem spośród uczniów szkół podstawowych okazał się Michał Kardaś ze Stawigudy a wśród gimnazjalistów - Mateusz Radomski z Biskupca.

Impreza odbyła się we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olszynie, Urzędem Miasta w Biskupcu, Komendą Policji w Biskupcu oraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Biskupcu. W pracach komisji sędziowskich brali udział biskupieccy policjanci oraz strażacy z JRG 3.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia