Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wsparcie dla powiatowych perełek

Wsparcie dla powiatowych perełek


Wstawiony przez admin 03 marzec 2013

Napoleoniada w Jonkowie, Kiermas w Bałdach, czy Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie – to tylko trzy z 20 imprez i wydarzeń, których organizację wesprze finansowo Powiat Olsztyński. – To nasze ponadgminne perełki, które doskonale promują Warmię – uważa starosta Mirosław Pampuch.

Już po raz kolejny radni powiatowi postanowili wesprzeć strategiczne imprezy i wydarzenia, które dobrze służą promocji Warmii i mają ponadlokalny charakter. - W kalendarzu mamy wiele ponadgminnych perełek, które dorobiły się wiernych fanów – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Uznaliśmy, że warto wspomagać wydarzenia, które dbają o dziedzictwo Warmii w nowoczesny sposób i przyciągają kolejnych turystów.

Dzięki decyzji radnych w budżecie powiatu na 2013 rok znalazła się ostatecznie kwota 76 tys. zł, która zostanie przekazana gminom na wsparcie organizacyjne 20 imprez. Największe kwoty Rada Powiatu w Olsztynie przeznaczyła m.in. na organizację Napoleoniady w Jonkowie (10 tys. zł), Kiermas Warmiński w Bałdach (8 tys. zł), Dożynki- Powiatowo Gminne w Jezioranach (9,5 tys. zł), czy Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Jeziora Luterskiego” (8 tys. zł). Dotacje otrzymają także m.in. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie, Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych „O laur Złotej Rybki” w Biskupcu, Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących, Święto Chleba w Dobrym Mieście, czy konkurs kulinarny „O Garniec Kłobuka” – dotacje od 2 do 3 tys. zł.

Jacek Niedzwiecki, powiat-olsztynski.pl, foto: arch. biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia