Jesteś tu:Informacje / Sport / Sukcesy klubu sportowego "Amator"

Sukcesy klubu sportowego "Amator"


Wstawiony przez admin 30 listopad 2000

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "AMATOR" PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR l W BISKUPCU, który informuje o następnych sukcesach Szkoły Taekwondo "AMATOR" w Biskupcu.

Siedmioosobowa drużyna w składzie: Xymena Kocik, Magdalena Konicka, Jacek Buńko, Jan Płonka, Marcin Sobociński, Paweł Radomski, Wojciech Sobociński, przyjęła zaproszenie na turniej w kyorugi od Czeskiej Federacji Taekwondo Sportowego. Turniej zorganizowano w dniach 21 23 września br. W mieście Hradec Kralowe. W turnieju wzięło udział 160 zawodników i zawodniczek do lat 14 z 5 krajów (Czechy, Ukraina, Niemcy [dwie drużyny], Polska [dwie drużyny], Węgry). Turniej stał na wysokim poziomie umiejętności prezentowanych przez uczestników. Ekipa "AMATORA" wystartowała w barwach Klubowej Drużyny "TEAM POLAND" w składzie: Lublin, Świdnik, Biskupiec, Częstochowa, Łęczna, Piaski, zajęła w klasyfikacji końcowej III miejsce. Indywidualnie sukcesy odnieśli: Xymena Kocik III miejsce, Magdalena Konicka III miejsce, Jacek Buńko III miejsce, Paweł Radomski III miejsce, Jan Płonka - III miejsce każde z nich w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Indywidualne sukcesy tych zawodników są tym cenniejsze, ponieważ są to medale zdobyte przez debiutantów (Konicka, Kocik, Buńko, Radomski). Natomiast krótki okres przygotowania do udziału w turnieju potwierdził skuteczność i prawidłowość środków treningowych stosowanych we wcześniejszym cyklu szkoleniowym oraz zdolności i talent młodych adeptów taekwondo. Pechowym przegranym w tym turnieju był Marcin Sobociński przegrał walkę o wejście do strefy medalowej przy wyniku 5:5, poprzez decyzję sędziego pola walki. Tradycyjnie już Jan Płonka wygrał swoje walki dwucyfrowym wynikiem. Korzystając z okazji drużyna zwiedziła również Pragę i jej zabytki (zdjęcia do wglądu w archiwum Klubu). Podsumowaniem tego wyjazdu był wielki piknik nad jeż. Kraks zorganizowany przez Zarząd Klubu w dniu l października br. Było to również oficjalne rozpoczęcie sezonu treningowego 2000 / 2001.

Na łamach "Biuletynu ..." chcę podziękować panom doktorom: Zbigniewowi Płonce i Grzegorzowi Radomskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu, sponsorom: RODZICOM i panu ANDRZEJOWI OSTROPOLSKIEMU, panu hm. Krzysztofowi Kowalskiemu za udostępnienie przystani harcerskiej gdzie zorganizowaliśmy piknik.

Ze sportowym pozdrowieniem trener, sekretarz Klubu Krzysztof Dąbrowski

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama


Tłumaczenia