Jesteś tu:Informacje / Sport / Powiat dofinansuje drugiego Orlika w Biskupcu

Powiat dofinansuje drugiego Orlika w Biskupcu


Wstawiony przez admin 22 luty 2010

Powiat dofinansuje drugiego Orlika w Biskupcu

Dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Biskupca doczekają się kolejnej sportowej inwestycji w mieście! Po rozmowach z władzami Biskupca Zarząd Powiatu zgodził się na partycypację finansową powiatu przy budowie kompleksu sportowego Orlik. Obiekt stanie do jesieni tego roku na terenie piaszczystego boiska między Zespołem Szkół a Szkołą Podstawową nr 3.

Rozmowy i ostateczne ustalenia pomiędzy władzami Powiatu Olsztyńskiego i włodarzami Biskupca odbyły się we wtorek rano 9 lutego. Powstanie Orlika w centrum miasta, w sąsiedztwie powiatowego Zespołu Szkół i gminnej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Chrobrego, jest już praktycznie przesądzone.

- Do tych dwóch szkół uczęszcza ponad tysiąc uczniów i warto zapewnić im bazę sportową z prawdziwego zdarzenia - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. Podobny punkt widzenia przyjął także Zarząd Powiatu, który na posiedzeniu 9 lutego zgodził się wstępnie na partycypację finansową powiatu przy budowie Orlika, który ma powstać do jesieni 2010 na terenie piaszczystego i słabo zagospodarowanego boiska pomiędzy Zespołem Szkół a SP nr 3 (ostateczną zgodę wyda jeszcze uchwałą Rada Powiatu).

- Pierwszy Orlik, który jest przy ul. Żółkiewskiego przyjął się i cieszy się dużym powodzeniem, więc myślę, że podobnie będzie z Orlikiem w centrum miasta - przewiduje Marek Świątek, członek Zarządu Powiatu. - Nowy kompleks będzie obsługiwał młodzież i mieszkańców właśnie z tej części Biskupca.

Według wstępnych wyliczeń drugi Orlik w Biskupcu ma kosztować od 1 do 1,1 mln zł. Jedna trzecią kosztów inwestycji sfinansuje Ministerstwo Sportu, kolejne 333 tys. zł wyłoży samorząd województwa, a na pozostałą część złożą się po równo gmina Biskupiec i Powiat Olsztyński. - Wyłoniliśmy projektanta, który już pracuje nad projektem i dokumentacją Orlika - mówi Konrad Grabowski, wiceburmistrz Biskupca. - Orlik przy ul. Chrobrego powinien być tańszy niż ten przy ul. Żółkiewskiego, bo koszty doprowadzenia infrastruktury będą mniejsze.

Wiceburmistrz Biskupca dodaje, że do godz. 15 priorytet w korzystaniu z nowego Orlika będą mieć uczniowie szkół, a potem z boisk będą mogli korzystać mieszkańcy. Warto przypomnieć, że w skład kompleksu sportowego Orlik wchodzi boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oraz drugie boisko do siatkówki i koszykówki, szatnie i pomieszczenie socjalne. Wszystko jest ogrodzone i oświetlone.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia