Jesteś tu:Informacje / Sport / Z Podwórka na Stadion

Z Podwórka na Stadion


Wstawiony przez admin 14 czerwuec 2010

Powiatowe eliminacje "Z Podwórka na Stadion"

Na doskonale przygotowanych boiskach Celty Droszewo w gminie Biskupiec_ odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion". W zawodach wzięło udział siedem drużyn chłopców i dwie dziewcząt. Olsztyńskie starostwo było współorganizatorem imprezy.

Dzieci rozgrywały swój pierwszy, poważny turniej na doskonale przygotowanych przez klub LZS Celta Droszewo trzech boiskach.
- Mecze były zacięte i bardzo emocjonujące - mówi Dariusz Marchlewski z Biskupieckiej Federacji Sportu, która organizowała eliminacje powiatowe. - Prawdziwy piłkarski horror rozegrał się w finale chłopców, w którym spotkały się: SP 2 Dobre Miasto i SP Olsztynek. Po regulaminowym czasie gry był remis 2 do 2. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których lepsi o jedną bramkę okazali się być mali piłkarze z Olsztynka. Zarówno zwycięzcy, jak i zdobywcy drugiego miejsca będą w najbliższym czasie reprezentowali nasz powiat w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion". Trzecie miejsce w eliminacjach powiatowych zajęła SP Dywity, a kolejne SP Stawiguda, SP 2 Biskupiec, SP Jeziorany i SP Czerwonka. Do turnieju dziewcząt zgłosiły się tylko dwie drużyny: SP 2 Biskupiec i SP Czerwonka. Młode biskupczanki wygrały z drużyną z Czerwonki 1 do 0 i to one pojadą na finały wojewódzkie. O nagrody w postaci pucharów zadbało Starostwo Powiatowe w Olsztynie, dyplomy drużynowe ufundowała Biskupiecka Federacja Sportu, a dyplomy indywidualne - Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie. Ponadto dzieci zostały obdarowane cukierkami, a wszyscy zgłodniali otrzymali kiełbaski. Ponadto do organizacji turnieju włączyło się Forum Kobiet w Droszewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Droszewie i Rada Sołecka Droszewa.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia