Jesteś tu:Informacje / Sport / Zakończyła się budowa Orlika w Biskupcu

Zakończyła się budowa Orlika w Biskupcu


Wstawiony przez admin 30 styczeń 2011

Orlik, Biskupiec

Dobra informacja dla wszystkich uczniów powiatowego Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Wykonawca zakończył budowę Orlika. Kompleks sportowy powstał na terenie pomiędzy szkołami. Jednak z pierwszym meczem trzeba będzie poczekać do zniknięcia śniegu.

Gmina Biskupiec, która prowadziła inwestycję właśnie złożyła wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie o wydanie pozwolenie na użytkowanie. - PINB ma trzy tygodnie na wydanie pozwolenia - wyjaśnia Tadeusz Szewczyk, kierownik Referatu Architektury i Planowania w Urzędzie Miejskim w Biskupcu. - Oba boiska na Orliku są gotowe, a także cała infrastruktura dookoła, czyli ogrodzenia, chodniki i zaplecze socjalne, które mieści się w sali gimnastycznej.

Jak mówi Tadeusz Szewczyk wiosną do wykonania zostaną jeszcze drobne roboty ziemne, jak np. sianie trawy. Na pierwszy mecz na nowym Orliku trzeba będzie poczekać. Na razie na boiskach zalega pokrywa śnieżna. Budowa Orlika była możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Ministerstwa Sportu, Samorządu Województwa, a także Gminy Biskupiec i Powiatu Olsztyńskiego. Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 1 mln zł. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu była firma „Kaszub" Dariusz Kaszuba z Kiełpina-Leszna. Do godz. 15 priorytet w korzystaniu z nowego Orlika będą mieć uczniowie szkół, a potem z boisk będą mogli korzystać mieszkańcy Biskupca. Warto przypomnieć, że w skład kompleksu sportowego Orlik wchodzi boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oraz drugie boisko do siatkówki i koszykówki, szatnie i pomieszczenie socjalne. Wszystko jest ogrodzone i oświetlone.

Źródło: .powiat-olsztynski.pl
Etykietowanie

Reklama


Tłumaczenia