Jesteś tu:Informacje / Sport / Trener Roku jest z Biskupca !

Trener Roku jest z Biskupca !


Wstawiony przez admin 23 luty 2011

trener, Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski, trener kolarstwa w LKK Warmia Biskupiec został Młodzieżowym Trenerem Roku w naszym regionie! Zawodnicy zasłużonego szkoleniowca zdobyli w 2010 roku aż sześć medali Mistrzostw Polski. Nagrody dla Trenera Roku i 11 zawodników z powiatu zostały wręczone na uroczystej Gali Sportu Młodzieżowego w Olsztynie.

Jerzy Kowalski kształceniem młodych kolarzy zajmuje się już od 38 lat. W tym czasie tajniki kolarstwa zgłębiło pod jego okiem blisko 2000 młodych kolarzy. Szkoleniowiec z Biskupca był bezkonkurencyjny w głosowaniu na Trenera Roku. W pokonanym polu zostawił pięciu konkurentów.
- To na pewno bardzo duże wyróżnienie, chociaż osobiście wszelkie plebiscyty i konkursy traktuję z przymrużeniem oka - mówi Jerzy Kowalski. - Nie spodziewałem się tego, że zdobędę tytuł. Na Gali Sportu Młodzieżowego byłem bardziej ze swoimi zawodnikami, którzy mieli odebrać wyróżnienia. A tu nagle okazuje się, że zostałem wybrany. To oczywiście bardzo miłe, ale to ostatnia nagroda, jaką przyjąłem. Po prostu nie interesują mnie takie sprawy.

Na większą rozmowę z Jerzym Kowalskim zapraszamy do najbliższego wydania „Przeglądu Warmińskiego". Oprócz trenera z Biskupca wyróżnienia na Gali Sportu Młodzieżowego odebrało w sumie 11 sportowców z terenu powiatu. Poniżej wymieniamy wszystkich wyróżnionych.

Sportowcy z powiatu wyróżnieni na Gali

Monika Kopińska (Warmia Biskupiec, kolarstwo): 1. miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów oraz 2. miejsce w szosowych mistrzostwach Polski juniorów
Szymon Rekita (Warmia Biskupiec, kolarstwo): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 1. miejsce w jeździe górskiej, 2. miejsce w indywidualnej jeździe na czas
Arkadiusz Wasilewski (UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego, boks) - 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
Marcin Jasiakiewicz (Dobromiejski Klub Karate, karate kyokushin) - medalista Mistrzostw Polski
Bogumiła Dziuba, Aleksandra Stańczak, Piotr Skrzeszewski, Wojciech Suchacki, Damian Gotowicki (wszyscy Warmia Biskupiec, kolarstwo) - medale OOM
Szymon Morzy (UKS Jeziorany, warcaby) - brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Specjalne wyróżnienie z rąk Jacka Protasa, marszałka województwa otrzymał także Marek Moltko, zawodnik Olimpiad Specjalnych z Purdy, który wcześniej został wyróżniony m.in. stypendium z Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia