Jesteś tu:akcje

akcje


"Pola Nadziei" w Biskupcu

2010-05-05  
"Pola Nadziei" w Biskupcu

Po raz drugi Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej Św. Łazarza przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei - Polega ona na sadzeniu żonkili jesienią, a wiosną kiedy zakwitną, rozdaje się je przechodniom. W ten sposób przypominamy społeczeństwu o chorych i hospicjum. Nie wszystkie żonkile rozkwitły na czas.

Pani Malinowska z nagrodą główną

2009-11-30  

Prawie dwustu kinomaniaków oglądało do północy w Biskupieckim Domu Kultury oryginalne filmy zrobione przez amatorów. Trzecią edycję Przeglądu Filmów Niezależnych, Nieprofesjonalnych i Niekomercyjnych wygrał film "Pani Malinowska" Mariusza Szulca. Z nagrodą publiczności wyjechał "Lunatyk" Mateusza Placka.

Jeden rytm, wspólnota serc

2009-06-30  

Tańczący smok i powiewające szarfy, transparenty i rzesza ludzi maszerujących przez miasto, a to wszystko przy dźwiękach kilkunastu bębnów – taki widok można było zobaczyć 25 maja na ulicach Biskupca.

"Pola nadziei" po raz pierwszy w Biskupcu !

2008-10-17  
"Pola nadziei" po raz pierwszy w Biskupcu !

10. X. 2008r. o godz. 9.00 przy Pomniku poświęconemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Poległym za Ojczyznę, zostały posadzone żonkile przy udziale Burmistrza Biskupca, zaproszonych gości i wolontariuszy. Pomysłodawcą i koordynatorem tej pięknej akcji była Pani Grażyna Sternik. Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej Lazarus w Biskupcu (Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św.

Koncerty poezji w Atelier

2008-09-20  
Koncerty poezji w Atelier

14 września w Hoteliku Atelier wystąpił Jarosław Wasik. Jest on laureatem wielu festiwali poezji śpiewanej, takich jak "Debiuty" KFPP Opole’94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Jarkowi towarzyszył muzyk Marcin Partyka. Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć znane utwory: "Nastroje", "Posłanie dla nadwrażliwych"i inne.

"Ocalić od zapomnienia" - projekt wsi Czerwonka

2008-06-08  
"Ocalić od zapomnienia" - projekt wsi Czerwonka

"Ocalić od zapomnienia" - projekt wsi Czerwonka , realizowany z funduszy pozyskanych w konkursie "Aktywna wieś Warmii i Mazur", organizowanym przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego miał swój finał w dniu 31 maja 2008r.

Nie tylko nasze dzieci są nasze

2008-06-04  
Nie tylko nasze dzieci są nasze

31 czerwca 2008roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w SP nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu odbył się festyn pod hasłem "Przyjaciele dzieciom". Organizatorem imprezy było Towarzystwo "Przyjaciele Szkoły", które przygotowało szereg atrakcji dla milusińskich z okazji i ich święta. Było to możliwe dzięki licznym sponsorom i darczyńcom.

Reklama


Tłumaczenia