Jesteś tu:żeglarstwo

żeglarstwo


Piotr Kula szósty na MŚ i z olimpijską kwalifikacją

Piotr Kula szósty na MŚ

Piotr Kula zajął szóste miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata klasy Finn w Falmouth w Wielkiej Brytanii. Tym samym zawodnik BTŻ Biskupiec wywalczył miejsce dla Polski w regatach olimpijskich "Londyn 2012" i jednocześnie wygrał krajowe kwalifikacje.

Regaty na Dadaju

2010-05-19  
Regaty na Dadaju

W dniach 8 i 9 maja odbyły się IV regaty o "Puchar Prezesa BTŻ" będące jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem sezonu żeglarskiego 2010.
Na starcie stanęło 10 łódek w tym 3 gości z Olsztyna. Łodzie podzielono na 2 klasy: omega i standard.

Piotr Kula bezkonkurencyjny

2009-03-29  

Konkurs na "Najlepszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego w 2008 roku" organizowany przez Gazetę Olsztyńską/Tygodnik Nasza Warmia pod patronatem starosty olsztyńskiego rozstrzygnięty! Bezapelacyjnie wygrał Piotr Kula z Biskupca – jeden z najlepszych żeglarzy w kraju.

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego Sportowca Powiatu

2009-03-05  

Zwycięzcą ww. konkursu został Mieszkaniec Biskupca Piotr Kula - reprezentant Polski w żeglarskiej klasie Finn, mistrz kraju seniorów oraz wicemistrz świata juniorów. Wśród nagrodzonych znalazła się również:

24 Godziny na Omedze

2008-09-21  

Pomysł na zorganizowanie regat żeglarskich w klasie OMEGA powstał podczas sporządzania planu działań na rok 2008. Nasz kolega Sławek Romaniuk z dumną miną oświadczył, że podejmuje się organizacji takiej imprezy, należy zaznaczyć, unikalnej w Polsce. Przyklasnęliśmy takiemu pomysłowi.

Hej żeglujże BTż-cie

2008-08-29  

Rok 2003. Grupa pasjonatów żeglarstwa z ogromnym bagażem doświadczeń zauważa pustkę na naszym pięknym jeziorze Dadaj. Gdzieniegdzie stoi łódź wędkarza, ale nie widać żagli! Zaczynają działać. Zakładają Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie. Od władz miasta dostają kawałek terenu w użyczenie na Słonecznym Brzegu.

Piotr Kula w czołówce

2004-09-19  

Piotr Kula ( 17 lat ) zawodnik BTŻ BISKUPIEC zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów klasy Laser Standard. W klasyfikacji generalnej ( łącznie z seniorami uplasował się na 12 pozycji). Jest to najlepszy wynik wśród zawodników z naszego województwa.

Reklama


Tłumaczenia