biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

pomysł na mały biznes

Wysłane przez Ella 
pomysł na mały biznes
30 gru 2005 - 08:40:13
wchodzę czasami na to forum, bo mogę tu dowiedzieć się co dzieje się w Biskupcu od zwykłych mieszkańców (sądząc po niektórych postach- młodych mieszkańców). Od dawna juz widzę, że nudzicie się i macie wrażenie, że w mieście nie dzieje się nic i nie ma tu perspektyw. Ja uwielbiam tu przyjeżdzać, to miasto ma swój klimat, od maja do października w każdy piątek wsiadamy w samochód i jedziemy do Biskupca (mamy działkę nad Dadajem), sama pochodzę z małego miasta na południu Polski, ale ciądnie mnie tu, to miejsce pokazał mi mąż, który będąc dzieckiem mieszkał kilka lat w Biskupcu. Moim celem w życiu jest osiedlić się tu. Doceńcie że możecie życ w takim pięknym miejscu, spokojnym, nie skazonym jeszcze tym pędem do nie wiadomo czego. Ja wyjeżdżając z Warszawy (brudnej, głośnej, zakorkowanej- do pracy jadę 1 godz. samochodem) i przyjeżdżając do Biskupca czuję się jak w innym świecie i zawsze z ogromnym żalem wyjeżdżam. Ale nie o tym chciałam pisać. Mam pomysł, dla was młodych ludzi. Burmistrz Biskupca rozwija to miasto w kierunku turystyki i bardzo dobrze. takich ludzi jak ja, którzy maja działki nad jez. Dadaj jest dużo. Przyjeżdżamy tu już od maja w kazdy piątek i zostajemy do niedzieli, całe lato spędzamy też na działce (kiedyś jeżdziliśmy po Polsce i innych krajach, ale teraz cieszymy się jak dzieci jak zbliża się urlop, który spędzimy nad Dadajem). Pamiętajcie, że na turystyce można zarobić. Przyjeżdżamy na działki i imprezujemy, często mamy dużo pracy np. na wiosnę i nie zawsze mamy czas pojechać do miasta po zakupy, a może ktoś przeszedłby się po działkach, zebrał zamówienia na zakupy, zrobił zakupy w Biskupcu i przywiózł je (opłata za usługę + opłata za same produkty). takich działek jest dużo: Nasy, Rukławki, Najdymowo, Wilimy...) nawet jeśli na początku nie będzie klientów, to na pewno jak ludzie przyzwyczają się do tego to będą korzystać z takiej usługi. Uwierzcie mi, sama zostawałam wiele razy z dziećmi sama i nie miałam jak dostać się do miasta po chleb, musiałam prosić sąsiadów, żeby pojechali dla mnie po zakupy. To jest tylko taki pomysł, być może go rozwiniecie i udoskonalicie. (np. zostawiacie nr. telefonu, i jak wieczorem ktoś "nietrzeźwy" zadzwoni po alkohol, to go przywieziecie. My turyści zostawiamy tu naprawdę dużo pieniędzy. Ja na przykład wędlinę i chleb kupuję w sobotę i zabieram do Warszawy. Napiszcie co otym myślicie.
PS: a czy znacie piosenkę o Biskupcu, bo my wszyscy działkowicze śpiewamy ją na każdej impezie (czyli codziennie), nawet mój siedmioletni syn zna ją cała na pamięć.
Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam w Nowym Roku dużo pomysłów na ciekawe życie.
E.
Re: pomysł na mały biznes
30 gru 2005 - 09:58:14
,,Doceńcie że możecie życ w takim pięknym miejscu, spokojnym, nie skazonym jeszcze tym pędem do nie wiadomo czego''
Doceniamy,oczywiscie ale u nas to nie wiadomo co nazywa się bezrobocie.Fajnie slyszec,ze komus tak przypadl do gustu biskupiec...
,,PS: a czy znacie piosenkę o Biskupcu..''-jassne,zasypiam codziennie przy niej winking smiley
Co do samego pomyslu,mnie nie kusi ale moze innych,czemu nie...
Re: pomysł na mały biznes
30 gru 2005 - 20:25:31
Widze ze jednak osoby z zewnatrz nie wiedza co sie naprawde dzieje w bucu. Ale to miasto moze niejest skazane ,,pedem'' bo tu niema sie gdzie spieszyc-chyba ze niektorzy po kolejna partje alkoholu a inni po to zeby komus zrobic cos niezbyt przyjemnego lub cos komus skroic. Od taka spokojna miescinka. A piosenka jest naprawde świetna-założe się, że gdyby inkwizycja istniała to by ją wykorzystywała jako jedną z torturwinking smiley
Pomysl z praca nawet dobry tylko watpie czy wspolczesnej wspanialej mlodziezy mozna ufac...
Re: pomysł na mały biznes
01 sty 2006 - 14:42:53
// ,,Doceńcie że możecie życ w takim pięknym miejscu, spokojnym, nie skazonym jeszcze tym pędem do nie wiadomo czego'' //


Doceniamy,oczywiscie ale u nas to nie wiadomo co nazywa się bezrobocie.


heheh - swietna puenta!!!
Re: pomysł na mały biznes
04 sty 2006 - 01:09:10
hmm doceniamy Biskupiec, chociaz faktem jest i pozostanie ze trzeba stad wyjechac w pewnym momencie swojego zycia zeby cos osiagnac. oczywiscie jak wiele osob mysle sobie zeby tu wrocic...na emeryturze. takie wlasnie jest to miasto.ciche spokojne ale nie zapewniajace warunkow bytowych. (mowie o nas mlodych ktorym jest tu coraz ciezej znalezc prace). co do propozycji to ocvzywiscie fajna sprawa. dla mlodziezy ktora sie tu uczy i na pewno potrzebuje kasy. tylko chyba wymagasz od nich zbyt duzo pomyslowosci, kreatywnosci i zaangazowania...no coz.takie czasy
Re: pomysł na mały biznes
04 sty 2006 - 14:05:11
A biskupiec to miasto idealne ale chyba tylko dla emerytow bo tylko patrzec jak niedlugo bedzie to miasto spokojnej starosci....
Re: pomysł na mały biznes
07 sty 2006 - 20:28:05
miasto pierdzieli i alkoholików tongue sticking out smiley
Re: pomysł na mały biznes
07 sty 2006 - 22:39:56
jakich alkoholików ?
Re: pomysł na mały biznes
08 sty 2006 - 00:13:22
no właśnie jakich ?
Re: pomysł na mały biznes
08 sty 2006 - 14:51:36
Was bo wy sie z tad nigdy nie wyrwiecietongue sticking out smiley
Re: pomysł na mały biznes
08 sty 2006 - 15:48:18
odezwał sie ten co się wyrwie grinning smiley
Re: pomysł na mały biznes
08 sty 2006 - 15:49:03
Przygadał kocioł garnkowi grinning smiley
Re: pomysł na mały biznes
09 sty 2006 - 21:56:14
Ty to sie nie udzielaj bo i tak nie jestes z tadwinking smiley
Re: pomysł na mały biznes
09 sty 2006 - 23:41:59
no widzisz znaczy że sie wyrwałem winking smileygrinning smiley
Re: pomysł na mały biznes
10 sty 2006 - 01:21:12
Gratuluje
Re: pomysł na mały biznes
06 kwi 2006 - 22:12:29
Nie zly pomysl moze ktos na pifo zarobi albo i na kratketongue sticking out smiley Pozdrawiam b-c
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.