biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

czy można zniszczyć kawałek historii?

Wysłane przez tutejszy 
czy można zniszczyć kawałek historii?
29 kwi 2006 - 14:52:37
czy ktoś coś wie na temat usunięcia pomnika z placu Wolności
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
29 kwi 2006 - 16:09:31
eeee ja chcialbym sie dowiedziec;| co tam postawia budke z pifem;]??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2006-04-29 16:09 przez SIK-WIT-IT.
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
29 kwi 2006 - 17:47:46
Moze zrobią drugą masarnie grinning smiley
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
29 kwi 2006 - 23:32:13
powstanie pomnik z domina... dotkniesz i sie rozsypie...
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 01:57:39
nie nie zamienish sie w zloto pewniespinning smiley sticking its tongue out
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 02:54:04
pomnik Domina to jest myslwinking smileytongue sticking out smiley
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 13:00:56
może wybuduje jeszcze jeden beznadziejny amfiteatr w samym centrum?
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 20:12:46
a ilu z was wie czego dotyczy ten pomnik??szczera odpowiedz.. bo ja przez wiele lat mieszkam w b-c i jedyne z czym mi sie on kojarzy to z zualmi pijacymi wokol niego
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 20:25:23
A wiec co do pomnika to sa dwie wersje:
1-niby jest ku czci tych co walczyli za polskosc tych ziem
2-ku czci wojsk chemicznych (jego ksztalt to symbol [insygnia-niewiem jak to nazwac] jaki mialy i chyba nawet do tej pory maja w Polsce wojska chemiczne)
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
30 kwi 2006 - 23:15:35
a co do Domina to moze i on jest jaki jest.moze go nie lubicie ale obiektywnie rzecz ujmujac to on za swojej kadencji zrobil mniej wiecej tyle samo co wszyyscy dotychczasowi burmistrzowie razem wzieci(przynajmniej tych co ja pamietam) albo i wiecej od nich. taka jest prawda
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 11:40:04
ale jakim kosztem? może przeniesie jeszcze cmetarz bo w miejscu obecnego bedzie chciał wybudowac jakis supermarket!!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 11:48:24
kredyty, kredyty - splacac je wszyscy beda...
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 13:43:03
co jakim kosztem??ze wybudowal amfiteatr w miejscu betonowego gierkowskiego placu?/ze mieszkania w strarej walacej sie jednostce wojskowej zrobil??cale zatorze wam wybrukowal nie wiem co wy jeszcze chcecie??autostrade czy lotnisko??a co do kredytow to powiem ci ze we wspolczesnych czasach wszystko sie robi na kredyt i taka jest prawda
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 13:47:13
Widze ze Wojsko Polskie nastawione jest w jednym kierunku i nie wiem czy mam Ci wspołczuć czy mam sie z Ciebiee nabijać

Panie Marku Pan sie nie boi 2/3 głuoków za Panem stoi
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 13:49:42
tak czy inaczej pomnika nie oddamy!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 14:01:13
tak w kierunku rozsadku jestem nastawiony
jah
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 17:00:12
Każdy nawet mało spostrzegawczy biskupczanin(ka) zauważył, ża za kadencji domina ( szkoda ze już drugiej ) znacznie się zmieniło w biskupcu a to że przy okazji załatwia swoje prywatne sprawy nie jest jakimś wykroczeniem, może zapytajcie tych co są zatrudnieni w warmi czy mardim( nie wiem) czy podzielą wasze zdanie ...sądze ze nie. Moje zdanie jest jedno nie widzę kandydata, który miałby zająć stanowisko obecnego burmistrza a jeżeli ktoś myśli inaczej to chyba wogóle nie myśli....
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 17:46:50
zgadzam sie z panem "wojskowym"winking smiley Domin zrobił naprawdę wiele dla naszego miasteczka i zamierza zrobić,ale już chyba nie zdąży:] Przynajmniej coś sie działo...
Jednak pomysł z likwidacją pomnika w centrum jest całkiem do bani:/ to jest punkt charakterystyczny dla naszego placu Wolności... nie ma co! Nie oddamy pomnika bolek i lolek,co nie??winking smiley
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 17:50:41
...pomyślcie sobie jakie odczucia by miotały się w Waszych głowachwinking smiley i sercach gdy NASZ POMNIK byłby burzony...

...dla mnie to jakby coś "umierało" smiling smileysmiling smiley
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 17:51:11
nie wyobrażam sobie zeby go nie było:]
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
01 maj 2006 - 18:06:05
co z wszystkimi wyslanymi/nie wyslanymi/wydrukowanymi pocztówkami naszego miasta?!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 04:15:42
nie wiem czy pamiętaćie pomnik który stał na placu przy SP3 i Lo były to trzy pioruny usunieto go a w miejsce tego pomnika namalowano roże wiatrow (połnoc południe wschod zachod A co sie stało z pomnikiem? Pomnik stoi do dzis dnia za płotem BDK a po co tam? czyżby tam miało być muzeum?
Teraz Pan MArek chce zbudować pomnik na cześć Jana Pawła II (ok pomnik sie należy ale.. Karol Wojtyła był szanowanym przez wszystkich był polakiem znanym na całym świecie) ale jeżeli ktoś zna Biskupiec to koło dawnego browaru jest już pomnik poświęcony Janowi Pawłowi II to chyba mniej Pieniedzy wyda sie na to aby odnowić stary pomnik niż budować nowy?ale po co można przecież wydać więcej pieniędzy prawda Panie MArku? a tym samym promować się dalej!!


Pomnika nie oddamy!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 04:17:03
Bolek i Lolek nie pozwoląoddać pomnika!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 07:39:44
hmmm od lat mlodosci ten pomnik zawsze kojarzyl mi sie z naszym malym miastem=D jush podstawowce przywiazalem sie do niego na wycieczce krajoznawczej na tak zwanej lekjci Srdowoiskawinking smiley zyje dopiero 20 lat....ale ten pomnik jest dla mnie jush historia;]
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 15:48:55
Nie wyobrażam sobie, żeby miejsce pomnika zajęło jakieś pudełko z kolejnymi sklepami czy barami. Nie mówię tu tylko o utracie fragmentu historii czy znaku rozpoznawczego naszego miasta. To jest oczywiste. Chodzi mi także o estetykę. Na placu zrobiłoby się ciemno, szaro, ciasno itd.
Biskupiec to nie plansza do gry "Monopoly", nie trzeba tu ustawiać jak najwięcej budynków, żeby forsa wpływała do kieszeni.

I pomnika oczywiście nie oddamy!!!!
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 16:46:42
najlepiej postawmy pomnik w kształcie "kiełbasy" i walnijmy dedykcję dla najukochańszego Burmistrza z podziękowaniami.... grinning smiley
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
02 maj 2006 - 21:43:39
a mnie się podoba obecna dedykacja...!

[attachment 80 pomnik_.jpg]
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
03 maj 2006 - 12:50:25
ludzie ludzie.jak wam sie nie podoba pan D to sami zajmijcie jego miejsce cwaniaczki.albo przywolajcie poprzednich kandydatow i zobaczymy co zrobia dla miasta.smiechu warte to co pie przycie
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
03 maj 2006 - 14:57:30
iceik nie wiem a co on dla Ciebie zrobił? Marek Marek zostaw pomnik
Re: czy można zniszczyć kawałek historii?
03 maj 2006 - 14:59:05
Marek pomnik jest dla nas nie tylko ddla Ciebie!! My nie chcemy już zadnych sklepow tymbardziej mięsnych, spożywczych i tekstylnych
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.