biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...

WysÅ‚ane przez CoRRadO 
Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 16:26:20
Patrze na wieżę Kościoła św. Jana Chrzciciela i tak się zastanawiam czy nie można było by zorganizować tam punktu widokowego na nasze miasto i okolece. Z tego co wiem widać dużo, ale nie wiem z jakich przyczyn wieża ta nie jest udostępniona turystom... Jak by nie patrzeć byłby to dobry interessmiling smiley np. 2 zł wstęp...

Co o tym myślicie??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2006-09-15 16:27 przez CoRRadO.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 16:51:18
Pomysł ciekawy-napewno juz nie jedna osoba o tym myślała
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 17:25:48
;]
laaaaaa od najmlodszych lat wieza koscielna byla moja fascynacjaspinning smiley sticking its tongue out zawsze spogladalem na nia z okna po przebudzeniu i przy dobranocce;] zastanawialo mnie kto ma takie szczescie zeby wchodzic na nia i grac dzwonem;] zmartwilo mnie to gdy uslyszalem ze maja zegar mechaniczno umyslowy zamiast rak czlowieka;(
jestem za 2 zlotymispinning smiley sticking its tongue out
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 19:35:20
Mialem okazje wejsc na wieze Kosciola...wrazenia niesamowite...widoki wspaniale...sredniowieczny klimat smiling smiley
W 1 etapie widac jeszcze pozostalosci po pozarze, wchodzi sie po stalowych drabinach zamocowanych do scian. Przed wejsciem do "kopuly" jest dluga drewniana drabina, malo stabilna, polozona zaraz kolo samej okiennicy - Wejscie dla turystow powinno byc bardziej bezpieczne - Moim zdaniem wieza kosciola powinna byc jedna z glownych atrakcji Biskupca...czemu nie jest...? Mamy rowniez wieze cisnien - jak widac, produktow turystycznych jest troche w Biskupcu.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 20:32:23
Szczerze mówiąc nawet o tym dotychczas nie pomyślałem. Dlatego z tym większą przyjemnością gratuluję Corrado podjęcia tematu. Szkoda tylko, że wejście na tak atrakcyjny punkt widokowy jest tak mało atrakcyjne.
Pomysł jest przedni. W Wawie wykorzystuje się sporo tego typu punktów widokowych, a najpopularniejszym z nich jest pekin (PKiN - Pałac Kultury i Nauki) ze swoim trzydziestym piętrem i windami, których prędkość i przyśpieszenie mogłyby konkurować z osiągami niejednego pojazdu mechanicznego.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 20:42:06
wieza cisnien?! hmmmm nie jest ciutke za mala i wsrod drzew zamieszkujewinking smiley?!
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
15 wrz 2006 - 21:07:52
A moze by tak napisac petycje na temat zorganiozowania punktu widokowego na wiezy kosciola i zaczac zbierac podpisy ludzi,tak jak mialo to miejsce petycja w sprawie telebimu w amfiteatrze podczas meczow Polakow na Mistrzostwach Swiata.A jestem przekonany ze taki punkt widokowy przyciagnie turystow do naszego miasta.Napewno duzo osob pod taka petycja pomyslem sie podpisze.A potem zaniesc to do naszego burmistrza i jestem pewien w 90 procentach ze on moze cos z tym pomyslem zrobic.Tylko nalezy znalezsc dwie jakies osoby odpowiedzialne za napisanie petycji oraz zbieranu podpisow.Niezly pomysl.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 00:26:29
A teraz pytanie: czy znajdÄ… sie takie osoby??
Niewiele osób jest chętnych do takiego wolontariatu. Większość woli "przyjść na gotowe".
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 07:59:03
Tak to wyglada z gory...zdjecie slabej jakosci.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 13:04:46
Jako że zajmowałem się sprawą telebimu na MŚ zobacze co da się zrobić w tej sprawie... ale narazie nic nie obiecuje...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2006-09-16 13:06 przez Zamer.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 15:46:57
A moze by tak telebim na wierzy kosciola??winking smiley
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 16:53:21
JESTEM ZA I SKACZE PIERWSZYgrinning smiley
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
16 wrz 2006 - 22:12:00
a co proboszcz na to? bo co badz to on jest odpowiedzialny za kosciół.najpier trzeba by on sie zgodził. a tu moga byc problemy.
ale pomysł przedni.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
17 wrz 2006 - 03:01:52
laaaa ladny widok ale prosze ze wszystkich stronspinning smiley sticking its tongue out mohego domku nie widac^^
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
17 wrz 2006 - 10:06:15
Jakas wypasiona kamerke grinning smiley
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
17 wrz 2006 - 14:32:57
jasne pomysl jest jak najbardziej dobry..ale jak juz zostalo zauwazone podjecie decyzji nie bedzie nalezalo do burmistrza a raczej do biskupa..budynek kosciola nie nalezy bowiem do miasta lecz do kurii biskupiej..wiec jesli ktos napisze petycje to radze z tym do olsztyna jechac..a jesli chodzi o wierze cisnien to stoi ona w najwyzszym punkcie miasta i drzew wokol nie stanowia problemu..wiem bo bylem na gorze kiedy wierza byla w remoncie i mozna bylo sie wdrapac na gore po rusztowaniu..widok przepiekny..widac cale miasto..
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
17 wrz 2006 - 15:31:23
Black Melt masz calkowita racje winking smiley
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
17 wrz 2006 - 15:57:24
najwyzszym punkcie miasta?hm nie sadze.
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
18 wrz 2006 - 01:04:26
zaczynam wam zazdroscic^^
>M<
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
18 wrz 2006 - 08:36:41
byłem ze 3 razy jak stały rusztowania.

kurwwwwa sie wZruszyłęm. teskno mi do Biskupca sad smiley

______________________________________________
Re: Punkt obserwacyjny na wieży Kościoła...
11 pa¼ 2006 - 15:56:08
Fajne zdjęciesmiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.