biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

Co to za nagrobek leży przy rądzie?

Wysłane przez RondelOdwłok/GaryCooper 
Co to za nagrobek leży przy rądzie?
17 lip 2007 - 15:54:02
Czyżby jakiś "beztłumikowiec" przyładował letnia nocą w pobliską latarnię/lub czółko z TIR-em puknął na nim/ i stąd uwiecznienie tej głupoty po wsze czasy przez nieutuloną w żalu rodzinkę?Aaaaa...!? Tak przejeżdżając dziś obok na myśl mi przyszło /z racji nagrobnego stylu tejrze-- "rzeźby"/!?/ ,czy czegoś.
dan
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
17 lip 2007 - 20:02:24
pomijając twoje dziwne poczucie humoru- jest to pomniksmiling smiley a raczej pamiątkowa tablica na cześć spotkania z delegacją z partnerskiego miasta biskupca- tablica jest przymocowana do kamienia - a cała ta konstrukcja jest właśnie na placu(trawniku) nazwanym na cześć owego miastawinking smiley trzeba pokazać społeczeństwu że coś sie dzieje --prawdasmiling smiley

a przy okazji wspomnę, że owa tablica przeleżała niemal rok!!! od chwili podarowania przez niemiecką delegacje w jednym ze sklepów przy ulicy Żeromskiego smiling smiley

więc jak na dniach znowu odwiedzą nas sąsiedzi zza Odry było by głupio gdyby nie zastali jej na owym placusmiling smiley
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
17 lip 2007 - 21:57:24
dan Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> pomijając twoje dziwne poczucie humoru- jest to
> pomniksmiling smiley a raczej pamiątkowa tablica na cześć
> spotkania z delegacją z partnerskiego miasta
> biskupca- tablica jest przymocowana do kamienia -
> a cała ta konstrukcja jest właśnie na
> placu(trawniku) nazwanym na cześć owego miastawinking smiley
> trzeba pokazać społeczeństwu że coś sie dzieje
> --prawdasmiling smiley
>
> a przy okazji wspomnę, że owa tablica przeleżała
> niemal rok!!! od chwili podarowania przez
> niemiecką delegacje w jednym ze sklepów przy ulicy
> Żeromskiego smiling smiley
>
> więc jak na dniach znowu odwiedzą nas sąsiedzi zza
> Odry było by głupio gdyby nie zastali jej na owym
> placusmiling smiley


A my w rewanżu im jakiś kamień też zawieziemy ?! Czy może obrzucimy na miejscu za te numery Ziomkostw i roszczenia do ziemi oraz nieruchomości uciekinierów itd?! Aaaaaa....!? /Tak tylko siem pytam -nie trzeba odpowiadać koniecznie jak siem nie chce,ale jeśli już ktoś musi bo siem udusi w tą parną noć to proszę!/.
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
17 lip 2007 - 22:59:44
to nagrobek upadłego miasta Biskupiec ,które umarło smiercia naturalną wskutek nieudolnosci kolejnych władz miasta.
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
17 lip 2007 - 23:01:12
Niemka żąda od Polski 2,5 mln odszkodowania

AFP

Wtorek, 17 lipca (15:06)

Kwoty 2,5 mln zł domaga się od Skarbu Państwa i gminy Jedwabno 70-letnia obywatelska Niemiec Agnes Trawny za pozostawioną na Mazurach nieruchomość. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces w tej sprawie.

Niemka, która wyjechała z Polski w 1977 roku jako tzw. późny przesiedleniec, odzyskała już na postawie prawomocnego wyroku gospodarstwo rolne w Nartach koło Szczytna.

Jak tłumaczy mec. Andrzej Jemielita, reprezentujący ją przed sądem, Niemka mieszkająca na

* Zasiedzenie obroną przed Niemcami

Do sądów wpływa coraz więcej pozwów od byłych właścicieli niemieckich o zwrot pozostawionego mienia. Polskie sądy coraz częściej orzekają o zwrocie obywatelom niemieckim majątków użytkowanych przez Polaków. więcej »

Mazurach do połowy lat 70. ubiegłego wieku, otrzymała w 1970 r. jako ojcowiznę działki w Nartach i Witkówku. Gdy w 1977 r. wyjechała na stałe do Niemiec, to ówczesny naczelnik gminy Jedwabno wydał decyzję o przejściu tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa. Potem po skomunalizowaniu od Skarbu Państwa przejęła ziemię gmina, podzieliła ją na działki i sprzedała nowym nabywcom.
czytaj dalej
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
18 lip 2007 - 00:48:55
zajmij sie rondel swoja kartka lepiej i jej promocja w kolejnym poscie
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
18 lip 2007 - 09:23:39
Kid_A Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> zajmij sie rondel swoja kartka lepiej i jej
> promocja w kolejnym poscie

HE,HE,HE....!!! /a jednak!!!/.he,he,he.... wygrałem 10zeta!!!
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
18 lip 2007 - 11:20:57
Kid_A Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> zajmij sie rondel swoja kartka lepiej i jej
> promocja w kolejnym poscie

moją odpowiedzią jest /tu się powtórzę!/ _a kit ci w oko_ plus upomnienie wzrokowe... [video.interia.pl]
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
19 lip 2007 - 11:43:45
w ogole co to za nazwa bramsche????w niemczech lezy biskupiec czy w polsce do cholery?
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
22 lip 2007 - 14:12:11
W Polsce, Bramsche to miasto partnerskie. Gratuluje autorowi wątku "użycia poprawnej polszczyzny" "rądzie" ---> rondzie.grinning smiley
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
23 lip 2007 - 14:17:23
RONDEL MA RACJE ..,.WRACAJĄ PO SWOJE ...MI MOJE TEŻ ZABRALI...47'
>M<
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
24 lip 2007 - 13:17:43
kurwwa, niech rondlowi ktos odlączy neta...

______________________________________________
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
24 lip 2007 - 21:56:22
dzieci czepiacie siem przecinków i ogonków,a istoty sprawy nie dostrzegacie! ech taka karma!!! a ty siem zachowuj blaszaku /żeby nie powiedzieć zakuty łbie!/! sorki "m" jak "malkontencie" -chciałem powiedzieć przecie.
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
25 lip 2007 - 01:02:30
>M< nie masz takiej mocy? bo mi sie odechciewa tu wchodzic jak co w kolejnym poscie widze ten nick.. pewnie Rondel napisze kit Ci w oko a ja mu na to niech uwaza na swoj rondel ale zenujace sa wypowiedzi tego uzytkowanika ktory chyab w dowodzie ma ze sto lat bo starszy od wszystkich razem i od kazdego z osobna
>M<
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
25 lip 2007 - 09:56:37
moge mu kasowac posty w sumie, ale po co? smiesznie z nim jest smiling smiley

______________________________________________
Re: Co to za nagrobek leży przy rądzie?
25 lip 2007 - 10:04:06
Ja przez niego wchodzę częściej...

I czytam

I czytam

I czytam

I czytam







I się śmiejesmiling smiley
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty