biskupiec.com.pl Witaj! Zaloguj się Załóż konto

Zaawansowane

A czy jest szansa MONITORING w B.?!

Wysłane przez indi17 
A czy jest szansa MONITORING w B.?!
30 gru 2007 - 20:22:37
j.w -wszędzie się sprawdził gdzie go zainstalowano /i nie mowa tu tylko o centrum miasta,ale też na dużych osiedlach itd./. Pod rozwagę dla miejskich notabli/niektórzy obiecali {kiedyś!!!} to w swoich programach wyborczych/.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
31 gru 2007 - 02:01:37
big brother?
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
31 gru 2007 - 18:55:20
Rozrywka dla emerytów i rencistów sie szykujewinking smiley
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
01 sty 2008 - 11:55:06
Nie chodzi o rozrywkę dla emerytów i rencistów,bo Ci rzadko siadają przy komputerze.Natomiast chodzi o młodszych i starszych ludzi emocjonalnie związanych z Biskupcem,takich np.jak ja. Mieszkamy i w Trójmieście i w Warszawie i w wielu innych miastach.Również w Anglii i gdzie indziej.
Wszystkim biskupczanom,a w szczególności forumowiczom życzę wielu sukcesów w nadchodzącym roku.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
01 sty 2008 - 16:29:18
Monitoring bedzie. Ale dostepny tylko dla specjalnie do tego przygotowanego centrum. Wiele czasu minie, zanim tego typu kamery online pojawia sie online dla wszystkich.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
01 sty 2008 - 20:13:29
A widzisz <bratan> poniekąt wpadłeś na genialny pomysł udostępnić wizje z kamer dla wszystkich, onji w tym swoim centrum niech sobie nagrywają, patrzą i bóg wie co jeszcze robią, a szary człowieczek by sobie patrzył co sie dzieje i do tego dochodzi kolejna korzyść że tego czego policja nie zauwarzy, ludki to zrobią. (Fantazja mnie poniosławinking smiley )
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 13:22:52
Powiedzmy sobie szczeze, fantazja poniosla cie chyba az za mocno : ) Szans na takie udogodnienie praktycznie nie ma. To musialaby byc inicjatywa prywatna. Nawet Olsztyn, miasto wojewodzkie, ktore ma ponad 20 kamer, nie udostepnia zadnej z nich na stronach online. Nawet nie wiem, czy robia to inne miasta polski, ba...swiata.

Chocby NY, Time Square [www.earthcam.com]

Niska rozdzielczosc, ale niezly streaming.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 15:13:31
pomażyć zawsze można, ale moim zdaniem bezsensowna inwestycja, a kase można zainwestować w coś pożyteczniejszego np.remont kina, ostatnio był lament ze nie ma na to funduszy. Grunt że coś sie dziejewinking smiley
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 15:50:24
Nie wiem czy to inwestycja niepotrzebna. Na pewno przyszlosciowa, ma zapewnic bezpieczenstwo, a nie rozrywke. To centrum miasta i wypadaloby, zeby zachowac tam porzadek i spokoj : )
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 21:07:16
To może lepierj wysyłać więcej patroli policji (piechotą) to nie tylko centrum było by chronione ale i cała trasa którą przechadzał by sie patrol, dzisiaj taki widziałem i opdrazu poczułem sie bezpieczniej.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 21:24:30
jestem za patrolami;]
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
02 sty 2008 - 22:08:52
To sa nieporownywalne sposoby pilnowania porzadku. Patrol to potrzeba zatrudnienia dwoch funkcjonariuszy, poniewaz procz takiego patrolu pieszego musza jezdzic radiowozy jak zwykle. Pozatym, taki patrol nie bedzie raczej patrolowal placu miedzy 23:00 , a 6:00 bo to by bylo idiotyczne. Taki patrol, raczej nie wiele zdziala jak akurat bedzie przechodzila sobie Warszawska w stron placu, a w tym momencie jakiemu palantowi zechce sie jechac od 1maja przez plac wolnosci i w strone obwodnicy 100km/h, a przy tym potraci kogos luzno przechodzacego przez ulice, czy to w nocy czy za dnia. Przydaloby sie wtedy miec to na tasmie, w razie pozniejszego procesu w sadzie. Moznaby wymieniac i wymieniac tych zalet.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 12:47:09
jakby bylo 5 kamer to w ktorych miejscach biskupca byscie je zainstalowali?
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 15:08:21
"bratan" zalety napewno są, a sprzęt zawsze będzie sprzętem i nie zastąpi człowieka, i ma skłonności do psucia sie a naprawy kosztują. A myslisz że jak by zobaczyli jakiś incydent na monitorkach to reakcja byla by natychmiastowa?? Ja mam wątpliwości, nawet na wezwanie nie przyjeżdźają odrazu. Nielubie kompromisów, ale tutaj najlepszym byłoby zamonjtowanie kamer i patrole policji, każdy by miał swoje i byłby zadowolony a dodatkowo człowiek uzupełniał by kamery i na odwrót.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 15:37:41
RAUL: Tam, gdzie ruch jest najwiekszy, tam gdzie statystyki policyjne wskazuja na najczestsze wystepowanie patologii i przestepstw : )

Angel666: Co do zastepowania czlowieka maszynami, to wielokrotnie poswiecilbym prace maszynom : ) Nie chodzi o natychmiastowa reakcje, ale trzeba by bylo wiele napisac, zeby opisac korzysci plynace z monitoringu.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 18:04:02
To najlepiej założyć ludzią lokalizatory na nogi i śledzić ich każdy krok.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 18:25:59
Chyba nie do konca pojmujesz zagadnienie monitoringu. Juz dawno ma je Mragowo, Szczytno i inne miejscowosci.Jesli twierdzisz, ze lepszym rozwiazaniem jest to, zeby patrol policji skladajacy sie z dwoch policjantow, 8h dziennie, przemiezal wzdluz i wszez 30x dziennie Biskupiec, to jestes w bledzie. Przypomne, ze doba ma 24h.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 18:46:33
a jaka jest cena jednej dobrej kamery?! 40 tys ?!
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
03 sty 2008 - 19:40:08
20tys na bardzo dobrej klasy kamere, ktora zarejestruje kazdy szczegol, jest w stanie zarejestrowac wandalow noca, ktorym zachcialo sie porysowac twoje auto, sa to kamery obrotowe 360', wiec w momencie dobrego ustawienia mozna osiagnac konkretny obszar obserwacji. To tyle, z mojej ogolnej wiedzy, nikt nie ma tu zamiaru zakupic szajsu, o jakosci zblizonej do web kamerki z avisu.
Re: A czy jest szansa MONITORING w B.?!
05 sty 2008 - 22:30:38
no coz,wbijaj z tymi argumentami do urzedu i walcz grinning smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.