Jesteś tu:Informacje / Inne / Niż demograficzny w naszej Gminie...?

Niż demograficzny w naszej Gminie...?


Wstawiony przez admin 18 luty 2001

Prowadzone przez cały rok księgi zdarzeń takich jak:
urodzenia, małżeństwa, zgony, które nastąpiły na terenie miasta i gminy Biskupiec. Z zestawienia danych wynika, że w naszej gminie można mówić o niżu demograficznym, który jest obserwowany w całym kraju, a nawet europie.

W tym jubileuszowym roku zarejestrowano ogółem 439 urodzeń, 161 zgonów oraz 104 zawartych małżeństw. Tak duża ilość urodzeń, z pewnością wynika z faktu, że w naszym mieście znajduje się szpital z oddziałem położniczym, mającym bardzo dobrą renomę i wyróżnienie w ogólnopolskiej akcji - "Rodzić po ludzku". Przyszłe mamy z sąsiadujących gmin takich jak: Kolno, Jeziorany, Reszel i częściowo z gminy Bisztynek coraz częściej decydują się na urodzenie swojego dziecka w biskupieckim szpitalu.

Liczba mieszkańców miasta i gminy Biskupiec na koniec roku 2000 wyniosła 20541 osób, czyli od wielu lat oscyluje na poziomie 20 tysięcy. Porównując ilość zarejestrowanych w ostatnich 10 latach zdarzeń wyraźnie daje się zauważyć ogólna tendencja spadkowa ilości zawieranych małżeństw i liczby urodzeń oraz wzrostowa liczby zgonów.

Reklama


Tłumaczenia