Jesteś tu:Informacje / Sport / Zawrotne prędkości na Dadaju

Zawrotne prędkości na Dadaju


Wstawiony przez admin 09 marzec 2004

Zawrotne prędkości na Dadaju

Jeśli pogoda dopisze, a w szczególności wiatr, to 13 marca (rezerwowo 14) na jeziorze Dadaj odważni będą mogli spróbować swoich sił na bojerach w biciu rekordu prędkości Polski oraz ustanowieniu rekordu jeziora Dadaj. Dotychczasowy rekord Polski ustanowiony przez Stanisława Turketti i Andrzeja Ostrowskiego na bojerach typu "Monotyp XV", wynoszący 109,7 km/godz., nie został pobity od 1963 roku. Rekord na bojerach typu "DN" został ustanowiony w 1986 roku i wynosi 97,3 km/h.

Imprezę organizuje Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie pod patronatem burmistrza Biskupca - Marka Domina. Burmistrz ufundował trzy nagrody. Rekordzista prędkości "open" otrzyma równowartość 1000 zł w gotówce. Przewidziano także dodatkowe rozgrywki dla Pań oraz osób niepełnoletnich - najszybsi otrzymają równowartość 500 zł.

Za pobicie polskiego rekordu prędkości ufundowana zostanie nagroda specjalna w wysokości dodatkowych 1000 złotych.
- planujemy przeprowadzenie pomiaru średniej prędkości na odcinku 500 metrów ze startu lotnego (ślizg wpada na start już rozpędzony). Dodatkowy pomiar zostanie przeprowadzony fotoradarem na odcinku ostatnich 50 metrów - gdzie spodziewamy się najwyższych prędkości. Zamierzamy każdemu startującemu przekazać certyfikat ze zdjęciem z fotoradaru jako udokumentowanie jego chwilowej prędkości - mówi Jarosław Kula prezes BTŻ.

Na zakończenie, Hotel "Star Dadaj" zapewni dla wszystkich uczestników zabawę przy grilu.

Ostateczne ustalenia co do terminu i godziny rozpoczęcie zostaną podane na dzień przed imprezą w piątek 12 marca, na stronie www.biskupiec.com.pl

Damian Wołejszo. Foto: BTŻ.

Reklama


Tłumaczenia