Jesteś tu:Turystyka / Rower

Rower


Rower - trasy i ścieżki rowerowe - aktywna turystyka

Rowerem po złote runo

Rowerem po złote runo

Ścieżka jest wyznakowana jako pętla, która prowadzi po malowniczych warmińskich terenach. Można włączyć się w nią w dowolnym miejscu. Proponowane początki trasy to dworzec PKP Czerwonka lub zjazd w kierunku Biskupca z drogi nr 16 (Biskupiec - Mrągowo). W obu tych miejscach są umieszczone tablice informacyjne z mapką trasy i podstawowymi informacjami.

Trasa rowerowa Biskupiec - Rasząg - Kobułty - Biskupiec

Trasa rowerowa Biskupiec - Rasząg - Kobułty - Biskupiec

Trasa rowerowa Biskupiec - Rasząg - Kobułty - Biskupiec ( nieoznakowana).
Trasa ciekawa przyrodniczo, rozlegle widoki, częściowo ruchliwą drogą. Początek na placu Wolności w Biskupcu. Odcinek Biskupiec - Rzeck (.4 km) Z ronda zjeżdżamy na Rzeck (ul. Warszawska). Mijamy kościół i po przeciwnej stronie nieczynny już browar. Kierujemy się nadal na Rzeck, po prawej stronie budynki byłej jednostki wojskowej.

7 cudów natury, 7 cudów kultury - Gmina Biskupiec

7 cudów natury, 7 cudów kultury - Gmina Biskupiec

W czasach poszukiwania tożsamości regionalnej, kiedy dociekamy prawdy o swoim pochodzeniu, oddajemy w Wasze ręce ten oto opis szlaku, który pomoże odkryć wam tajemnice naszej małej ojczyzny - Biskupca - miasta będącego kolebką kultury Warmii, pełnego różnorakich zalet, oraz jego okolic. Niewątpliwie zaciekawi was historia naszej miejscowości wielokrotnie niszczonej i odbudowywanej przez wierną ludność, dzięki czemu przetrwała niejedną zawieruchę na przestrzeni dziejów.

Reklama


Tłumaczenia