Jesteś tu:Biskupczanie

Biskupczanie


Biskupczanie - ciekawe osobowości z Biskupca

Sukces wokalny Martyny Jaskulskiej

2010-06-02  
Sukces Martyny Jaskulskiej

23 maja 2010r. zakończył się X Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier 2010" w Suwałkach. Wystąpiło ponad 800 wykonawców w kategorii śpiewu i tańca, rozdano 38 złotych, srebrnych i brązowych muszelek oraz dwie nagrody Grand Prix.

Żuralscy z Biskupca - notka biograficzna

Strona zachodnia rynku, zdjęcie z okresu siedziby rodziny Żuralskich

Ród Żuralskich herbu Godziemba przywędrował ze Żmudzi i pisał się wtedy Żurawski. Było to w końcu 18 wieku i miało niewątpliwie do czynienia z rozbiorami. Żuralscy osiedli pod Lubawą na wsi w Złotowie a następnie w Byszwałdzie. Wiadomo, że Walenty Żuralski , urodzony w roku 1818 w Byszwałdzie, osiadł wraz z żoną Justyna Zdrojowską herbu Junosza na własnej ziemi w Kazanicach.

Bywało ciężko, ale satysfakcja zawsze była wielka

2009-07-28  

Mariusz Wierzchowski, tegoroczny maturzysta z liceum przy Zespołu Szkół w Biskupcu, został laureatem XV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". – Często musiałem rezygnować z własnych przyjemności, ale warto było – mówi 19-latek.

Bohater z Marcinkaniec koło Grodna – ppor. Piotr Juralewicz

Piotr Juralewicz - Irak 1942

Bohater z Marcinkaniec koło Grodna - ppor. Piotr Juralewicz. "Weteran Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny"- Patent Nr 14382
Życiorys ten zaczyna się w dniu 28 maja 1920 roku gdy nasz bohater Pan Piotr Juralewicz przyszedł na świat w miejscowości MARCINKAŃCE, leżącej na odcinku linii kolejowej Grodno - Wilno. Po burzliwych, wojennych kolejach losu osiadł, w roku 1947, na stałe w Biskupcu na Warmii.

Leszek Fruwacz - podniebne hobby oficera Wojska Polskiego

2006-12-12  

To jest porównywalne z wielkim uniesieniem, czuję się zadowolony i szczęśliwy- tak o lataniu paralotnią i robieniu zdjęć z powietrza mówi Leszek "Fruwacz" Wojtków.

Kiedyś bytem w Zakopanem na nartach i zobaczyłem w powietrzu coś dziwnego, kolorowego i przyjemnego - tak swoje pierwsze spotkanie z paralotniarstwem wspomina Leszek Wojtków, oficer Wojska Polskiego z Biskupca.

Kasia Malinowska - KAVA 4.2

Kasia Malinowska - KAVA 4.2

Biskupiec OnLine informuje nie tylko o wydarzeniach z życia Biskupca, ale również o życiu Biskupczan poza granicami Polski. Do takich należy Kasia Malinowska. Wyjechała do Kanady mając 9 lat, ale nadal czuje się Polką i świetnie mówi po polsku. Przed wyjazdem z kraju była uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biskupcu. W Kanadzie ukończyła Mc Master University w Hamilton oraz Royal Conservatory of Music w Toronto w klasie fletu i fortepianu, ale największą jej pasją jest śpiew.

Wywiad z Burmistrzem Miasta Biskupiec - Markiem Dominem

W programie przedstawionym w wiecu przedwyborczym stawiał Pan na rozwój turystyki i promocję regionu. Jak będzie wyglądała realizacja tego programu? - Turystyka w gminie Biskupiec, zacznie się rozwijać po stworzeniu optymalnych warunków dla inwestorów. Tak jak powiedziałem, zrobię wszystko aby Biskupiec za 4 lata stał się innym - atrakcyjnym turystycznie miastem.

Reklama


Tłumaczenia