Jesteś tu:Informacje / Gospodarka / Budowa zakładu EGGER rozpoczęta

Budowa zakładu EGGER rozpoczęta


Wstawiony przez admin 12 listopad 2017

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty pod budowę oficjalnie rozpoczęto najnowszą inwestycję firmy EGGER w Biskupcu
25 października uroczyście rozpoczęto budowę dziewiętnastej fabryki EGGER na świecie i pierwszej w Polsce. To największa inwestycja realizowana dotychczas w regionie warmińsko-mazurskim. Jej wartość szacowana jest na około miliard złotych.

Po wielu miesiącach przygotowań, firma rozpoczęła prace budowlane od symbolicznego wbicia łopaty podczas uroczystości zorganizowanej na terenie budowy. Pierwsze szpadle wbili: ks. Wiesław Badura, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, współzałożyciel firmy Michael Egger, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jan Szynaka oraz Leopold Atschreiter kierownik projektu EGGER w Biskupcu.

Podczas swojego wystąpienia Michael Egger, współwłaściciel Grupy EGGER, powiedział:- Cieszę się, że Polska wkrótce dołączy do sieci produkcyjnej EGGER. Już teraz współpracujemy z ponad 150 polskimi partnerami biznesowymi, a powstająca w Biskupcu fabryka jest w dużej mierze odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalnego rynku, a także dalszy rozwój przemysłu meblarskiego i drzewnego w regionie, którego spodziewamy się w nadchodzących latach. Zakład spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Nasza inwestycja stworzy łącznie około 1000 miejsc pracy i jestem przekonany, że pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy i społeczny w województwie warmińsko-mazurskim.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia