Jesteś tu:powiat
powiat
Mieszkańcy hojnie wsparli Orkiestrę
Mieszkańcy powiatu olsztyńskiego pokazali, że mają "gorące serca" i nie jest im obojętny los dzieci chorych na nowotwory. - Ludzie nie żałowali grosza - oceniają sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dziesięciu gmin powiatu. To przełożyło się na dobry wynik finansowy. Dzięki państwa hojności Orkiestra zebrała w powiecie ponad 106 tysięcy złotych!
Pani Malinowska z nagrodą główną
Prawie dwustu kinomaniaków oglądało do północy w Biskupieckim Domu Kultury oryginalne filmy zrobione przez amatorów. Trzecią edycję Przeglądu Filmów Niezależnych, Nieprofesjonalnych i Niekomercyjnych wygrał film "Pani Malinowska" Mariusza Szulca. Z nagrodą publiczności wyjechał "Lunatyk" Mateusza Placka.
Ale będzie jazda!
Dobra wiadomość dla kierowców, turystów i inwestorów. Biegnące przez powiat drogi krajowe nr 7 (na odcinku Olsztynek-Nidzica) i 16 (na odcinku Barczewo-Biskupiec) doczekają się gruntownych remontów. I to, jak twierdzi olsztyńska GDDKiA, już wkrótce. W powiecie olsztyńskim przecina się kilka kluczowych dla województwa ciągów komunikacyjnych.
Pierwszy w powiecie "Niebieski pokój"
Dnia 05 maja 2009 r. w Biskupcu przy ul. A. Krajowej 1B został oddany do użytkowania pierwszy w powiecie "Niebieski pokój". Ma on służyć do przesłuchań dzieci - ofiar przemocy. Jest wyposażony jak dziecięcy pokój w pluszaki, biurko i tapczanik dzięki czemu stwarza warunki, by przesłuchanie było możliwie "bezbolesne" i bezstresowe.
Będą dodatkowe lekcje
Prawie tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Olsztyński weźmie udział w projektach dofinansowywanych z "Kapitału Ludzkiego". Na dodatkowe zajęcia z języków obcych, obsługi komputera i podstaw przedsiębiorczości powiat pozyskał prawie 850 tysięcy złotych
Biskupiec - wczesne Średniowiecze
Następny okres - wczesne średniowiecze zmienił obraz osadnictwa powiatu Biskupieckiego. Dwa pierwsze wieki (400-600 n.e.) nazywane są niekiedy okresem wędrówek ludów i uważane za okres przeżytkowy czasów starożytnych. Prusowie nie brali udziału w masowych wędrówkach ludów po Europie, jak to czyniły plemiona germańskie i słowiańskie.