Jesteś tu:Warmia
Warmia
Mapa Warmii i Mazur - gmina Biskupiec
Historia Biskupca w skrócie
Prehistoria
Najstarsze ślady pobytu człowieka w okolicy Biskupca są datowane na środkowa epokę kamienia. W dolinie rzeki Dymer odkryto szereg śladów osadnictwa świadczących o penetracji tego terenu przez grupy ludzi zajmujących się zbieractwem i łowiectwem. Ślady te, ze względu na ruchliwy tryb życia tych grup, są dość nikłe.
Historia apteki w byłym Bischofsburg Kr.Rossel
W którym roku powstała apteka w Biskupcu trudno dzisiaj dociec, gdyż nie mówią o tym zapiski w archiwach byłego Bischofsburga. Pierwszy zapis mówi o tym, że l kwietnia 1800 roku aptekarz Ernst Neustein sprzedał aptekę położoną przy ul Kościelnej l (Kirchgasse) aptekarzowi Gottfried Stockhausen z Gerdauen (dziś Żeleznodorożny) za 1715 guldenów.
Hodowla Strusia Afrykańskiego
Strusie afrykańskie są to największe ptaki żyjące obecnie na naszym globie, osiągając wagę do 150kg. Żyją, w sprzyjających warunkach fermowych, do 70 lat. Użytkowanie nieśne kury trwa około 30 lat, kury rozpoczynają znosić jaja w wieku około 30 - 33 miesięcy. W sezonie nieśnym znoszą od 30 do 70 jaj o wadze około 1,5 kg.
Strusie są wielo użytecznymi ptakami :
Rzeka Babant i jezioro Białe - obszar chronionego krajobrazu
"Rzeka Babant i jezioro Białe" - zespół przyrodniczo-krajobrazowy ustanowiony na mocy Rozporządzenia Nr 11 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 stycznia 2000 r. (Dz. Urzęd. Woj. Warm.-Maz. Nr 2, póz. 20). Obiekt położony jest również na terenie gminy Sorkwity, Dźwierzuty i Piecki) i zajmuje łącznie powierzchnię 11 615 ha.
Biskupiec - Epoka Żelaza
Epoka żelaza rozpoczyna się na Warmii i Mazurach około 550 roku p.n.e. Począwszy od tego czasu ludzie coraz to częściej używali przedmiotów wykonanych z żelaza i, co jest bardzo ważne, produkowali je również na miejscu z lokalnych rud darniowych. Nie zaprzestano jednak używać równocześnie przedmiotów brązowych, kamiennych i kościanych.